Dodano dnia 23.05.2019, 14:02
Dobry kombinezon motocyklowy – co kupić?
Wielu motocyklistów decyduje się na zakup kombinezonu na motocykl. Czym warto się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu?

Sklepy prowadzące sprzedaż artykułów motocyklowych posiadają na sprzedaż różnego rodzaju kombinezony do jazdy na motocyklu. Specjalny kombinezon motocyklowy może być bardzo dobrą alternatywą dla kurtki i spodni.

Zakup takiej odzieży powinien być jednak zawsze dobrze przemyślany. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale również na oferowaną wygodę oraz poziom bezpieczeństwa. Na co patrzeć podczas zakupów?

Czym powinien wyróżniać się dobry kombinezon motocyklowy?

Gdy motocyklista chciałby zakupić kombinezon na motor, powinien przede wszystkim wyznaczyć swoje indywidualne oczekiwania dla tego typu odzieży. Wtedy dobór właściwego modelu będzie jeszcze prostszy.

Generalnie, rodzaj kombinezonu powinien być powiązany ze stylem jazdy, a także specyficznymi potrzebami użytkownika motocykla. Właśnie dlatego początkujący mają często bardzo dużo trudności podczas zakupów.

Przykładowo, w sklepie internetowym Motocyklowe Centrum Serwisowe, które oferuje kombinezony motocyklowe od najlepszych marek, na klientów czekają dziesiątki modeli.

Czy lepiej wybrać wtedy kombinezon Dainese? A może zdecydować się na inną markę? Czy wybrać kombinezon tekstylny czy też ten ze skóry naturalnej? Lepszy będzie model jednoczęściowy czy dwuczęściowy? To tylko niektóre pytania związane z doborem właściwego kombinezonu na motocykl. Co kupić?

Kombinezon motocyklowy – skórzany czy tekstylny?

Pierwszą kwestią, którą trzeba rozważyć przy doborze odpowiedniego kombinezonu na motocykl, jest materiał, z którego jest on wykonany. Aktualnie do wyboru są kombinezony motocyklowe skórzane oraz tekstylne. Co będzie lepsze?

Kombinezony skórzane, na przykład wysokiej klasy kombinezony Dainese, są przeznaczone dla motocyklistów preferujących jazdę sportową. Bywają niewygodne, ale zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa – skóra jest trwalsza i wytrzymalsza od tkanin. Z drugiej strony skórzany kombinezon nie jest tak wygodny, ponieważ szybko się nagrzewa, a także jest mniej odporny na czynniki pogodowe.

Z kolei tekstylne kombinezony na motocykl są wybierane głównie przez motocyklistów wolących rekreacyjną jazdę. Do ich produkcji stosuje się specjalne tkaniny techniczne z membranami, które dodatkowo chronią przed wiatrem, deszczem i niskimi temperaturami. W kombinezonach tekstylnych także stosuje się dodatkowe protektory, dzięki czemu także wspierają one bezpieczną jazdę. Są także dobrze wentylowane, lekkie i można je prać.

Kombinezon motocyklowy – jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Kolejne pytanie, na które warto znaleźć odpowiedź, dotyczy konstrukcji kombinezonu – czy lepiej wybrać ten złożony z jednej części, a może dwuczęściowy, czyli składający się z osobnej kurtki i spodni?

Kombinezony jednoczęściowe wybierane są głównie do jazdy profesjonalnej, sportowej. Dla osób jeżdżących rekreacyjnie polecane są te dwuczęściowe, które są także bardziej praktyczne i komfortowe. Kurtkę i spodnie z takiego kombinezonu można stosować również osobno.Kombinezon motocyklowy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas poszukiwania odpowiedniego kombinezonu na motocykl warto zwrócić uwagę także na szereg innych czynników, aby jazda była wygodna i bezpieczna. Przy zakupie warto spojrzeć na:

  • - protektory – zabezpieczają motocyklistę, aby zapewnić mu właściwą ochronę podczas ewentualnych wypadków
  • - slidery – stosowane głównie z profesjonalnych kombinezonach, wymienne slidery poprawiają żywotność kombinezonu
  • - podpinka – ta wypinana z ociepleniem pozwala na korzystanie z kombinezonu o różnych porach roku
  • - wentylacja – wspiera właściwy komfort jazdy przy ciepłej pogodzie
  • - elastyczne elementy – ułatwiają dopasowanie kombinezonu do ciała
  • - kieszenie – ułatwiają przechowywanie, umieszczane na zewnątrz i wewnątrz
  • - łączenie z obuwiem – wykorzystywane głównie w modelach sportowych
  • - elementy odblaskowe – poprawiają poziom bezpieczeństwa przy jeździe po zmrokuŻyczymy udanych zakupów!


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image