Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 25.05.2019, 09:51
Endermologia – modelowanie ciała przez masaż podciśnieniowy
Endermologia to zabieg kosmetyczny, który cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Czym jest endermologia i kiedy warto się na nią zdecydować?

Specjalne zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej pozwalają na nadanie ciału atrakcyjnego wyglądu. Jednym z popularnych zabiegów w tej kategorii jest endermologia, która pozwala na modelowanie ciała z wykorzystaniem urządzenia do masażu podciśnieniowego.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej, pozbycie się cellulitu, poprawa jędrności skóry, a także zmniejszenie obwodów w pasie, biodrach, udach. Można stosować to nie tylko na ciało, ale także na twarz, aby przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Co warto wiedzieć o endermologii?

  • - Endermologia – co to jest?
  • - Wskazania do wykonania endermologii
  • - Na czym polega zabieg endermologii?
  • - Efekty po endermologii
  • - Endermologia – przeciwwskazania
  • - Endermologia – cena
  • - Gdzie wykonać zabieg endermologii?



Endermologia – co to jest?


Endermologia to zabieg, którego głównym celem jest modelowanie sylwetki oraz zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, w tym także cellulitu – „skórki pomarańczowej”. Dodatkowo, poprawia wygląd skóry, poprawiając jej elastyczność i jędrność.


Zabieg prowadzony jest także u sportowców, a także może wspierać programy fizjoterapeutyczne, na przykład w przypadku obrzęków, bólów mięśniowych.


To rodzaj masażu podciśnieniowego, który prowadzony jest z użyciem specjalnego urządzenia wytwarzającego podciśnienie i wyposażonego w rolki masujące skórę w jej głębszych warstwach.


Zabieg taki jak endermologia jest bezinwazyjny – nie powoduje przerwania ciągłości skóry, jak chociażby liposukcja. To przekłada się także na jego bezpieczeństwo – brak poważnych skutków ubocznych oraz szybką rekonwalescencję.


Obecnie jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów jest endermologia LPG, która bazuje na opatentowanym masażu prowadzonym przez dwie rolki sterowane elektronicznie. Dzięki regulacji ich obrotów oraz kierunku endermologia LPG pozwala na osiągnięcie lepszych efektów niż inne zabiegi tego typu.


Wskazania do wykonania endermologii:

  • - miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicy brzucha, pośladków, ud, bioder – poza piersiami
  • - utrata jędrności i elastyczności skóry – na ciało oraz na twarz
  • - cellulit – „skórka pomarańczowa” w postaci nierówności widocznych pod skórą
  • - siniaki, obrzęki podskórne
  • - jako zabieg uzupełniający do liposukcji
  • - regeneracja mięśni, więzadeł i ścięgien i przygotowanie do wysiłku
  • - nadmierne napięcie mięśniowe i bóle mięśni



Na czym polega zabieg endermologii?


Zabieg endermologii rozpoczyna się od założenia przez klienta specjalnego kombinezonu. Ściśle przylega on do ciała, dlatego podczas masażu głowica urządzenia nie dotyka skóry bezpośrednio. Dzięki niemu głowica przesuwa się po skórze gładko, co przekłada się także na większy komfort zabiegu.


Endermologia prowadzona jest z wykorzystaniem urządzenia, które posiada głowicę wyposażoną w specjalne rolki masujące oraz w komorę, w której wytwarzane jest podciśnienie. W przypadku zabiegu takiego jak endermologia LPG rolki są sterowane elektronicznie, co dodatkowo poprawia jego skuteczność.


Głowica urządzania zasysa skórę do środka komory i masuje ją z użyciem obracających się niezależnie rolek, podnosząc ją do góry, a potem wciągając do wnętrza, gdzie jest ona dokładnie masowana, a następnie zwalniając skórę. Siłę masażu dopasowuje się do miejsca zabiegu – w przypadku ud u brzucha siła jest większa, natomiast na twarzy słabsza. W ten sposób specjalista wykonujący zabieg masuje cały wybrany obszar skóry. Procedura trwa około 45 minut.


Endermologia nie jest bolesna, niemniej jednak pacjent może odczuwać dyskomfort w trakcie zabiegu, który wynika z silnego, miejscowego zasysania skóry przez głowicę urządzenia.


Bezpośrednio po zabiegu endermologii skóra może być zaczerwieniona, ale szybko wraca do naturalnego wyglądu. Nie jest konieczna żadna szczególna rekonwalescencja po zabiegu.


Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów po zabiegu zaleca się także prowadzenie zdrowej diety, lekkiej gimnastyki, a także picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.


Efekty po endermologii


Zabieg ten dzięki podciśnieniu oraz rolowaniu oddziałuje nie tylko na wierzchnie, ale również na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu pozwala na uzyskanie tak dobrych rezultatów. Dodatkowo, intensywnie pobudza komórki do regeneracji – produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i młody wygląd skóry.


Endermologia pozwala na:

  • - znaczną redukcję cellulitu
  • - modelowanie sylwetki
  • - zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • - poprawę jędrności i elastyczności skóry
  • - redukcję zmarszczek, wyostrzenie konturów ust, oczu, twarzy
  • - poprawę krążenia nawet w głębokich warstwach skóry
  • - zmniejszenie obrzęków i siniaków



Warto wskazać, że dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Gabinety zalecają wykonanie od 10 do 20 zabiegów w zależności do kondycji skóry. Zabiegi najczęściej prowadzone są 2 razy w tygodniu. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po około 5 zabiegach.


Liczbę i częstotliwość prowadzenia zabiegów endermologii dobiera specjalista.



Endermologia – przeciwwskazania:

  • - ciąża i karmienie piersią
  • - długotrwałe przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • - nowotwory
  • - przepuklina
  • - stany zapalne naczyń krwionośnych
  • - trądzik różowaty i zapalny
  • - uszkodzenia i infekcje skóry w miejscu zabiegu
  • - żylaki i zapalenia żył



W razie wątpliwości dotyczących uczestnictwa w zabiegu warto skonsultować się z lekarzem.



Endermologia – cena


Cena za zabieg taki jak endermologia zależna jest od liczby zabiegów oraz od cennika stosowanego przez gabinet.


Najczęściej za jeden zabieg należy zapłacić od 110 do 140 złotych. Dodatkowo musimy także wykupić własny kostium do endermologii – jego cena to zazwyczaj około 50 złotych. Jeden kostium wystarcza na wszystkie zabiegi.


Wiele gabinetów wykonujących zabiegi tego rodzaju oferuje także specjalne pakiety, w ramach których pacjent może zapłacić za pojedynczą procedurę jeszcze mniej. Przykładowo, pakiet 10 zabiegów kosztuje tylko około 990 złotych – kostium dodawany jest do pakietu gratis.



Gdzie wykonać zabieg endermologii?


Aktualnie zabieg taki jak endermologia prowadzony jest w wielu gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej w całym kraju. Adresy gabinetów wykonujących zabiegi tego rodzaju można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu.


Wybór odpowiedniego miejsca, w którym wykonamy zabieg, powinien bazować przede wszystkim na renomie danego gabinetu – opinie możemy znaleźć on-line.


Do korzystania z zabiegu endermologii zaprasza Instytut Kosmetologii Estetycznej i Modelowania Sylwetki Beauty Tower z Krakowa. To tam pacjenci mogą skorzystać z szerokiej gamy specjalistycznych zabiegów na twarz i ciało w zakresie takim jak: kosmetologia, medycyna estetyczna, depilacja laserowa, masaże.


Podsumowując, endermologia to bardzo dobra propozycja dla każdego, komu zależy na poprawie wyglądu ciała, a także twarzy. Modelowanie sylwetki, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu – to główne zalety korzystania z zabiegu endermologii. Warto spróbować!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image