Dodano dnia 01.05.2021, 10:44
Esperal Katowice – skuteczna walka z alkoholizmem
Alkoholizm nazywany jest także zespołem uzależnienia od alkoholu, lub też chorobą alkoholową bądź uzależnieniem od alkoholu. Niestety alkoholizm stanowi jeden z najpowszechniejszych problemów współczesnego świata. Wiele lat temu został uznany przez Światową Organizację Zdrowia właśnie za chorobę i tym samym znalazł miejsce w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10) oraz Klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (DSM-V) wśród zburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych używaniem substancji psychoaktywnych.

Esperal, jest substancją czynną jednego z najpopularniejszych leków stosowanych podczas leczenia uzależnienia od alkoholu. Wszywka alkoholowa jest obecnie coraz częściej wybieranym elementem terapii awersyjnej.

Wszywka alkoholowa Esperal – jesteśmy do Twoich usług

Rozpoczynasz walkę z nałogiem? Wszywka alkoholowa pomoże Ci zachować abstynencję w pierwszych miesiącach terapii. Wszywany pod skórę Esperal działa ciągle, nie wpływając w żaden sposób na samopoczucie człowieka, który utrzymuje trzeźwość. Niemniej jednak w momencie, gdy do organizmu człowieka dostanie się w jakiś sposób nawet niewielka ilość alkoholu, Esperal w sposób natychmiastowy rozpocznie blokowanie jego trawienia, dodatkowo powodując cały szereg nieprzyjemnych efektów zatrucia aldehydem octowym.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Na samym początku po zażyciu alkoholu mogą pojawić się mdłości, zawroty, a także silne bóle głowy. Nieprzyjemne odczucia mogą pójść jednak znacznie dalej – następnie dochodzi do nagłego zaczerwienienia twarzy, człowiek doznaje uczucia gorąca, pojawiają się również wymioty, spadek ciśnienia, przyspieszone bicie serca oraz nadmierna potliwość. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do kołatania serca, problemów z oddychaniem, czy napadów lęku, które mogą rozpocząć się już po 10 minutach od spożycia alkoholu i utrzymywać się nawet przez kilka godzin.

Jednym z ważniejszych aspektów Esperalu, o którym mówi się zdecydowanie zbyt rzadko są produkty, które mogą wywołać wspomnianą negatywną reakcję organizmu. Preparat ten nie działa bowiem wyłącznie na bezpośredni alkohol, a więc wódkę, piwo czy mocniejsze trunki, ale też na cały szereg produktów zawierających alkohol w swoim składzie, wśród których można wymienić cukierki z domieszką alkoholu, płyny do płukania zębów itp.

Jak wygląda zabieg zaszycia?

Na samym początku lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem, która dotyczy przede wszystkim przebytych przez niego chorób oraz ogólnego stanu zdrowia - osoby uzależnionej od alkoholu. Następnie lekarz ustala czy Pacjent nie pił alkoholu w ostatnich 48 godzinach i przede wszystkim czy zgadza się na wszycie Esperalu. Zabieg nie będzie przeprowadzany jeżeli Pacjent nie wyrazi na to zgody. Esperal najczęściej wszywany jest w okolice pośladka, ponieważ jest to nie tylko bezpieczne i stosunkowo wygodne miejsce, lecz także pozwalające Pacjentowi na zachowanie dyskrecji. Czasami zdarza się, że z różnych względów Pacjent prosi o wszycie Esperalu w zupełnie inne miejsce, oczywiście istnieje taka możliwość, lecz o tym decyduje chirurg. Skóra i tkanka podskórną znieczulana jest miejscowo i po wykonaniu nacięcia skóry chirurg wypreparowuje kanał, w który wprowadza jałowe tabletki Esperalu (inaczej Disulfiram). Następnie rana zostaje zaszyta szwami, które zdejmuje się po ok. 7-10 dniach w zależności od gojenia rany.

Preparat działa na bardzo prostej zasadzie – jego zadaniem jest odstraszanie od alkoholu poprzez wywoływanie nieprzyjemnych reakcji organizmu i utożsamianie ich właśnie z ulubionym dotychczas alkoholowym trunkiem.

Jak przygotować się do zabiegu zaszycia?

Warunkiem poddania się zabiegowi zaszycia alkoholowego jest brak zdrowotnych przeciwwskazań oraz trwanie w abstynencji przez minimum dwie doby przed planowanym zabiegiem. Jeżeli nie jest to możliwe, w naszym gabinecie w Katowicach oferujemy także odbycie odtruwającego detoksu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu wszywki alkoholowej Esperal?

Esperal nie może zostać wszyty każdej osobie, która wyraża na to chęć. Przeciwwskazania do wszywki są następujące:

  • nadwrażliwość na Disulfiram (Disulfiram to substancja, która hamuje powstawanie enzymów odpowiedzialnych za usuwanie z organizmu alkoholu. Przed podjęciem decyzji o wszyciu esperal należy sprawdzić, czy osoba uzależniona nie jest uczulona na ten składnik).
  • stan nietrzeźwości,
  • spożycie alkoholu w ciągu 24 godzin przed zabiegiem,
  • choroby układu krążenia,
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze).

Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa Esperal wszywana w naszym gabinecie w Katowicach https://esperalkatowice.pl/ jest aktywna przez okres 8-12 miesięcy i dzięki temu, daje możliwość skutecznego wyeliminowania osobom uzależnionym nawyku sięgania po napoje alkoholowe. Jest to również okres wystarczający do tego, by rozpocząć i odbyć terapię, mającą na celu wyleczenie Pacjenta np. skorzystania terapii psychologicznej, dzięki czemu szanse na zachowanie trzeźwości znacznie wzrastają.

Esperal, a skutki uboczne

Samo zaszycie alkoholowe nie powoduje większych skutków ubocznych, dlatego też bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Esperal nie ogranicza możliwości człowieka – nie trzeba więc rezygnować z pracy, prowadzenia pojazdów czy uprawiania sportów. Niezbędne jest natomiast poinformowanie lekarza o przyjmowanych lekach – ponieważ niektóre z nich mogą wchodzić w reakcje z Esperalem.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na Esperal?

Decyzja o implementacji wszywki alkoholowej Esperal powinna być zawsze kwestią indywidualną – czyli każdy musi podjąć ją samodzielnie. Na pewno na zastosowanie Esperalu warto zdecydować się w sytuacji, gdy czujemy brak kontroli nad spożywanym alkoholem, dodatkowo zaczyna on wpływać on negatywnie na nasze życie, a wszelkie inne metody, z jakich dotąd korzystaliśmy – niestety zawiodły. Esperal ułatwia leczenie uzależnienia od alkoholu i pozwala na efektywną walkę w warunkach domowych – dzięki temu jest tak popularny wśród Pacjentów.

Wszywka alkoholowa Esperal Katowice - cena

Leczenie alkoholizmu nie jest proste i wymaga przede wszystkim dobrej woli Pacjenta, lecz również szeroko rozumianej współpracy osób bliskich. Zabieg wszycia wszywki alkoholowej nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), więc można go wykonać tylko w prywatnym gabinecie lekarskim.

Cena zabiegu zaszycia w naszym gabinecie wynosi: 500 zł.

Koszt wizyty uzależniony jest od różnych czynników, takich jak:

  • Dawki leku – ilości wszywek alkoholowych,
  • Typu zastosowanych szwów,
  • Usług dodatkowych mających na celu podniesienie komfortu zabiegu.

Wykonując zabieg zaszycia alkoholowego w naszym gabinecie masz gwarancję zastosowania oryginalnego leku Esperal, czego efektem są zadowalające efekty. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na uzależnienie od alkoholu. Jest to raczej dodatkowa forma pomocy, która stanowi wsparcie dla chorego w początkowych miesiącach terapii.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image