Dodano dnia 11.06.2019, 11:52
Glebogryzarki do ogrodu: czy warto kupić glebogryzarkę. Jak wybrać glebogryzarkę
Prace w ogrodzie wymagają użycia wielu rożnych sprzętów i urządzeń. Jedną z bardziej popularnych maszyn jest glebogryzarka, która świetnie nadaje się do spulchniania gleby i jej wyrównywania. Planując większe prace na działce, z pewnością warto zastanowić się nad jej zakupem.

Dlaczego warto kupić glebogryzarkę?

Glebogryzarka bardzo ułatwia pracę w ogrodzie. Dzięki niej w bardzo łatwy i bezpieczny sposób można sprawić, że gleba na grządkach będzie dużo bardziej żyzna, napowietrzona, a przez to przyjazna rośliną, które zostaną na niej posiane. Warzywa sadzone na ciężkiej i zbitej glebie z pewnością nie będą tak dorodne, jak te uprawiane na grządkach, które zostały przygotowane przy pomocy glebogryzarki. Odpowiednie spulchnienie gleby jest wręcz obowiązkowym elementem w pielęgnacji ogrodów. Można dokonać tego również za pomocą ręcznych urządzeń, jednak w takim wypadku z pewnością będzie to wymagało dużo więcej czasu i sił. Jest to rozwiązanie szczególnie przeznaczone dla małych obszarów, na większych polach niezbędne jest fachowe urządzenie.

Czym kierować się przy wyborze glebogryzarki?

Na rynku można znaleźć wiele glebogryzarek. Ważne jest to, aby podczas zakupu dokonać odpowiedniego, przemyślanego wyboru. Przede wszystkim warto zastanowić się na jak dużym obszarze będzie pracowało urządzenie. Dla większych ogrodów, z dużą ilościom grządek przeznaczone są specjalne maszyny rolnicze z większym zasięgiem i mocniejszym silnikiem. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest system sterowania glebogryzarki. Jeśli będzie ona używana na mniejszych rabatach, powinna mieć łatwy i regulowany uchwyt, umożliwiający manewry. Bardzo pomocny jest także bieg wsteczny. Pozwala on na sprawne i bezpieczne wycofanie maszyny, kiedy np. zapląta się w krzakach i korzeniach. Nie bez znaczenia jest także moc i wydajność sprzętu. Przed zakupem należy też przemyśleć jakie prace ogrodowe będą wykonywane. Niektóre maszyny oprócz opcji glebogryzarki posiadają także inne, dodatkowe funkcje jak np. bronę czy obsypnik. Mogą on okazać się bardzo potrzebne, w niektórych wypadkach. Na rynku można wyróżnić glebogryzarki:

  • - ogrodnicze - służą do użyźniania gleby płytko, na małych powierzchniach w przypadku upraw międzyrzędowych,
  • - polowe - służą do gleb na gruntach rolnych, łąkach i polach,
  • - specjalne - służą np. do eksploatowania torfowisk.


Rodzaje glebogryzarek


Glebogryzarka to niezastąpione urządzenie, które znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie. Najbardziej popularna jest glebogryzarka spalinowa. Nadaje się ona zarówno w przypadku małych rabat jak i dużych pól uprawnych. Jest niezwykle wydajna, bezpieczna i charakteryzuje się łatwą obsługą i kierowaniem. Kolejnym rodzajem jest glebogryzarka separacyjna. Ma ona przeciwbieżne obroty, które są odpowiedzialne za separowanie gleby. Oznacza to, że jej noże pracuję w przeciwnym kierunku niż koła. Warto także omówić glebogryzarkę elektryczną. Wygląda ona bardzo podobnie jak kosiarka. W porównaniu do urządzenia benzynowego, świetnie sprawdza się na małych terenach, pracuje cicho, nie produkuje szkodliwych spalin. Jej minusem jest jednak konieczność stałego połączenie ze źródłem prądu.

Poradę dostarczył serwis Tooles.pl - sklep z profesjonalnymi narzędziami dla domu i ogrodu.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image