Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 17.05.2017, 09:19
Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić?
Wiele kobiet niejednokrotnie doświadcza świądu i pieczenia okolic intymnych. Może to być objawem grzybicy pochwy, czyli dość popularnej kobiecej infekcji, która nieleczona może doprowadzić do konsekwencji zdrowotnych, a nawet do bezpłodności. Co warto wiedzieć o tej chorobie i jak sobie z nią poradzić?

Grzybica pochwy należy do najczęściej występujących infekcji u kobiet. Zazwyczaj pojawia się w wyniku zakażenia - poprzez kontakt seksualny z osobą chorą, a czasem jest następstwem na przykład antybiotykoterapii. Choroba daje dość charakterystyczne objawy, jak pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie okolic intymnych, upławy, ból podczas oddawania moczu lub w trakcie stosunku.

Jak rozpoznać grzybicę?

Wszystkie powyższe symptomy najczęściej wskazują na grzybicę pochwy. Jednak warto wiedzieć, że najlepszym wyznacznikiem jest wygląd wydzieliny z pochwy i to właśnie jemu kobiety powinny się najdokładniej przyglądać. Niepokojącą jest wydzielina o kolorze białym, najczęściej grudkowata, o zapachu przypominającym pleśń lub grzyby. Zazwyczaj jest gęsta i serowata.

Warto również wiedzieć, że w trakcie comiesięcznego cyklu menstruacyjnego u kobiety dochodzi do różnych zmian w obrębie wyglądu i konsystencji wydzieliny pochwy, dlatego nie można mówić, że każda zmiana wyglądu tej wydzieliny świadczy od razu o chorobie. Na pewno w okresie płodnym tej wydzieliny jest zdecydowanie więcej, a w okresie bezpłodnym może wystąpić nawet jej całkowity brak. Zmienia się także jej konsystencja oraz barwa, np. z przeźroczystej w mleczną.

Dni płodne - jak je obliczyć?

Każda kobieta powinna wiedzieć, jaka wydzielina w danym momencie cyklu jest właściwa, a jaka powinna skłonić ją do wizyty u lekarza ginekologa. Jednak, by móc to zrozumieć należy nauczyć się, jak wygląda prawidłowe obliczanie dni płodnych, ponieważ to w dużej mierze od momentu cyklu zależy wygląd wydzieliny.

Do obliczenia dni płodnych wystarczy wiedzieć jaką długość ma nasz cykl, czyli ile dni zazwyczaj mija od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego dnia poprzedzającego dzień wystąpienia kolejnej miesiączki.

Posiadając wymagane informacje warto odwiedzić portal stworzony specjalnie z myślą o kobietach, czyli kobiecosc.info, w którym można znaleźć artykuły dotyczące nie tylko prawidłowego obliczania dni płodnych bezpłodnych, ale także innych problemów dotykających kobiety.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image