Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 23.12.2014, 18:31
JAK BEZPIECZNIE POWIĘKSZAĆ PIERSI?
Atrakcyjny dekolt jest marzeniem wielu kobiet nie tylko dlatego, że poprawia proporcje ciała, ale zasadniczo zwiększa samoocenę i pozytywnie wpływa na ich psychikę. Decyzja o korekcji piersi nie jest łatwa. Poza koniecznością spełnienia kilku podstawowych warunków ze strony pacjentki, ogromna odpowiedzialność spoczywa na kompetencji oraz doświadczeniu chirurga. Stosowanie protez wymaga od niego szerokiej znajomości rodzaju implantów oraz technik, jakie stosuje się w tego rodzaju zabiegach. Tym bardziej, że kobiece piersi odznaczają się różnorodnością kształtu i wielkości, stąd ich korekcja nie jest możliwa tylko przy użyciu jednego typu protezy. Jak zatem bezpiecznie powiększać piersi?

Kiedy wykonać zabieg?

Wzrost zainteresowania zabiegami korekcji biustu w ostatnich latach nie wynika tylko z trendu „bycia sexy”, choć na pewno procentowo jest to spora liczba. Wykonuje się je jednak bardzo często z innych powodów, wśród których możemy wymienić niedorozwój gruczołów piersiowych, opadanie piersi spowodowane przebytą ciążą czy zanik brodawek. Rzadziej jest to problem asymetrii. Jakkolwiek każda operacja ma znaczenie estetyczne, to jednak motywy zmieniają wartość takich zabiegów, a tym samym znaczenie chirurgii plastycznej.

Warunkiem podstawowym operacji jest  biologiczna dojrzałość naszego organizmu oraz racjonalne oczekiwania związane z zabiegiem i z własnym wyglądem. Jak wyjaśniają eksperci z wirtualnaklinika.pl, korekcja ma na celu jego poprawę, a nie kreowanie ideałów, którym pacjentka próbuje sprostać z osobistych powodów. Powody, dla jakich warto się decydować na korekcję biustu, są dla każdej kobiety inne, nie mniej warto zasugerować, że najbardziej zabieg ten skierowany jest do pacjentek, które uważają swoje piersi za małe, utraciły je wskutek innych zabiegów (rekonstrukcja) bądź po przebytej ciąży - z dawnej świetności pozostał im tylko „futerał”.

Jaki implant?

Zasadą prawidłowo dobranych implantów jest wyjściowy obraz piersi pacjentki, od którego również zależy technika korekcji, z użyciem której zostaną wszczepione. Właściwie przeprowadzony zabieg nie tylko powiększa biust, ale przede wszystkim nadaje mu atrakcyjny, naturalny kształt. Wśród protez najczęściej stosowane są implanty okrągłe lub anatomiczne, zwane też konturowymi. Bezpieczną granicą, której lekarz nie powinien przekraczać w rozmiarze, to wielkość 2-3 numerów miseczki. Protezy wypełnione są żelem silikonowym (rzadziej solą fizjologiczną) o różnej konsystencji, a jego zaletą jest obojętność tej substancji, która nie wchodzi w reakcje z płynami ustrojowymi ani tkankami. Nie ma więc ryzyka stanów zapalnych i powikłań, choć nie brakuje opinii związanych z rakotwórczym działaniem silikonu. Te jednak cały czas nie zostały naukowo udowodnione.

Ponieważ dobór implantu jest najważniejszym etapem zabiegu, pracę wielu chirurgów wspomaga cyfrowa technika Biodynamic – Breast analysis, która dzięki wizualizacji wyglądu piersi precyzyjnie wybiera odpowiedni ich kształt na podstawie estetycznych oczekiwań pacjentki oraz szczegółowych danych, które chirurg wcześniej wprowadza do systemu. To pozwala lepiej zaplanować taką operację i przewidzieć jej rezultat.

Wszczepienie implantu odbywa się na sali operacyjnej z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Po oznaczeniu linii cięć i lokalizacji protez, chirurg zgodnie ze swoją techniką, wykonuje nacięcia a następnie wprowadza implant do obszernej kieszeni, przygotowanej pod mięśniem piersiowym. Zabieg trwa około 2 godzin. Po operacji okres rekonwalescencji trwa zwykle kilka dni, w ciągu których pacjentka odczuwa największy dyskomfort. Jak każdy zabieg chirurgiczny, tak i ten wiąże się z ryzykiem powikłań. Organizm może odrzucić implant, a gdy wystąpi zakażenie, wówczas należy go usunąć i zastosować antybiotyki. Po kilku miesiącach zabieg można powtórzyć.

Gdzie szukać lekarza?

Warunkiem bezpieczeństwa zabiegu oraz satysfakcji po nim –  zaznaczają specjaliści z Wirtualnej Kliniki –  jest przede wszystkim profesjonalizm chirurga oraz  dogłębna znajomość technik. Dlatego należy szukać lekarzy certyfikowanych (dokumenty są najczęściej upublicznione na stronach lub w gabinetach), którzy są członkami oficjalnych organizacji krajowych bądź międzynarodowych, zrzeszających chirurgów plastyków, co świadczy nie o prestiżu, lecz o wiarygodności i spełnieniu określonych norm. Na terenie naszego kraju, chirurga plastyka najbezpieczniej znaleźć, korzystając z praktycznej wyszukiwarki na stronie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.




Dowiedz się więcej o implantach piersi na stronie http://wirtualnaklinika.pl/category/chirurgia-plastyczna/implanty-piersi/