Dodano dnia 18.05.2020, 20:34
Jak po zimie zachwycać pięknymi włosami? Poznaj zabieg Dr Cyj
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że pora będzie pozbyć się z głowy czapek. Może się jednak okazać, że włosy nie są w takiej formie, jakiej byśmy oczekiwali. Warto po zimie zająć się odbudową komórek włosów i skóry głowy – czy słyszałeś już o zabiegu Dr Cyj, który stworzyli eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki? Jest to program terapii, który, dzięki wykorzystaniu preparatu peptydowego, nie tylko wspiera odrost włosów, ale też sprawia, iż ich wypadanie staje się o wiele mniejszym problemem.

Peptydy – cóż to właściwie jest? Są to bioaktywne aminokwasy, które, dzięki swojej budowie, mogą dotrzeć do głębszych warstw skóry i włosów, niż stosowane często białka roślinne czy też białka przypominające fizjologiczne. Ich właściwości sprawiają, iż mogą zastępować niektóre brakujące składniki lub wspierać produkcję tych, których ilość jest na dany moment niewystarczająca. Konkretne aminokwasy mają jednak różne działania, stąd tak ważne jest ich odpowiednie połączenie, także z innymi składnikami, takimi jak np. kwas hialuronowy. Jest to szczególnie istotne we współczesnym, zabieganym świecie, w którym codziennie walczymy ze stresem, smogiem czy też niekoniecznie korzystnym dla nas stylem odżywiania – tak, to wszystko wpływa także na włosy. Mogą stać się przez to cienkie, ich wzrost może być bardzo powolny, a do tego możemy tracić je w dużych ilościach, a nawet zmagać się z łysieniem. Niestety problem ten nie ogranicza się ani do konkretnego wieku, ani do płci, lecz może dotyczyć każdego z nas.

Jak zregenerować kondycję włosów?

Poprawa mikrokrążenia skóry głowy oraz odżywienie mieszków włosowych dają szansę nie tylko na ograniczenie na nas wpływu tych szkodliwych czynników, ale też stymulują komórki do rozwoju oraz dbają o skórę głowy. Wszystko to jest ważne także ze względu na trwałość efektów, jakie chcielibyśmy osiągnąć w odbudowie włosów. Jak mówią eksperci ze znajdującej się w Warszawie Kliniki Miracki, zabieg Dr Cyj jest właśnie tego typu metodą – metodą „Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych”. Dzięki temu, specjalnie stworzony preparat może utrzymywać się w skórze nawet przez dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu. Istotny jest w tym wypadku także fakt, iż posiada on w sobie aż 7 różnych aminokwasów i wspomniany już wyżej kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w ciele człowieka, która odpowiada w organizmie m.in. za wiązanie wody. Gdy nie ma go w niezbędnych nam ilościach, skóra staje się przesuszona, a komórki mogą ulegać degeneracji.

Dr Cyj – piękne i silne włosy

Co ważne, należy pamiętać o tym, że każda skóra jest nieco inna, a każde włosy mają swoje indywidualne potrzeby. Jak zatem podkreślają specjaliści, należy przed zabiegiem przejść konsultację i dopasować do siebie odpowiedni wariant zabiegu. Gdy będzie on zharmonizowany z naszymi potrzebami, działając na poziomie genów i DNA, zrewitalizuje komórki włosów oraz skóry, a co za tym idzie, pobudzi porost włosów (szczególnie w fazie anagenu, która to jest pierwszą fazą w cyklu wzrostu włosa). Jest to też zabieg bezpieczny, prawie bezbolesny i nie wiążą się z nim żadne skutki uboczne.

Wracając zaś do pędzącej rzeczywistości, czas trwania pojedynczego zabiegu to tylko około 30 minut, a zaraz po jego wykonaniu można spokojnie wrócić do swoich zadań. Możesz się jednak zastanawiać: „No tak, ale pewnie trzeba wykonać go milion razy, żeby w ogóle zobaczyć efekty”. Na szczęście tak nie jest. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, a jeśli chcemy poczuć spektakularne zmiany, wystarczą raptem dwa miesiące (4 zabiegi co dwa tygodnie). Rezultatami możemy cieszyć się wtedy przez około rok, a jeśli chcemy utrzymać je dłużej, powinniśmy pamiętać o kuracjach przypominających. Wtedy na pewno będziemy mogli z dumą zdjąć czapkę z głowy i nawet po zimie cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami!

Więcej dowiesz się o zabiegu na stronie: https://klinikamiracki.pl/dr-cyj-zabieg-na-wlosy/

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image