Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 12.12.2014, 19:14
Jak stosować suplementy dla sportowców?
Sportowcy mieszkający w Polsce często wygrywają w wielu międzynarodowych zawodach. Wydają się być bardziej fizycznie utalentowani, bardziej wydajni i mający najwyższą odporność. To wszystko dzięki treningom, ale także dzięki temu, że korzystają z dobrej diety, która sprawia, że są tak sprawni. Co jeszcze znajduje się w tym żywieniu sportowców? Trzeba coś więcej, aby mieć dodatkową siłę i energię, a dzisiaj są sposoby na to, by podnieść swoją tężyznę fizyczną i dodać do ciała trochę więcej masy mięśniowej. Jakie?

Chodzi o suplementy!

Dobra na rozpoczęcie jest kreatyna, która jest ważnym składnikiem żywienia sportowców. Substancja ta daje więcej energii do pracy, a to każdemu pomoże osiągnąć maksymalne wyniki. Dzięki takim suplementom nikomu z sportowców nie zabraknie energii.

Ale czym jest ten suplement i j jak go stosować?

Twoje ciało korzysta z kwasu azotowego trifosforanu adenozyny inaczej ATP, który jest energią naszych komórek. Każdy skurcz mięśni jest napędzany przez ATP, dzięki czemu możemy zrobić więcej, z powodu niewykorzystanych ilości ATP. To może zwiększyć twoją siłę i fizyczną chudą masę mięśniową. Bez względu na to czy twoim celem są najwyższe wyniki sportowe, osiągnięcie czystej masy mięśniowej i poprawa wytrzymałości, kreatyna to suplement którego trzeba szukać. Posiada również cardio właściwości ochronne. Kreatyna to wielki podstęp w ramach uzupełnienia diety i aktywnego stylu życia.

Znaczenie białka jest oczywiste...

Szczególnie białka serwatki. Jest to wysokiej jakości białko, które nie zawiera laktozy. Ten suplement diety jest źródłem wysokiej potencji egzogennych aminokwasów. Jeśli chcesz dzięki niemu osiągnąć optymalne wyniki, zdecydowanie powinieneś stosować go regularnie. Takiemu codziennemu spożyciu serwatki sprzyja to, że zawiera mało kalorii, ma korzystny smak i suplement też można śmiało wymieszać z ryżem czy wodą. Istnieje wiele współczesnych suplementów na rynku, przeznaczonych dla odżywiania sportowego, a właśnie białko to najważniejszy element diety żywieniowej. Te różne suplementy różnią się tylko w dawkach, jednak wyniki są bardzo podobne.

Powinieneś przestrzegać diety każdego dnia, a więc zdrowego jedzenia i zażywania suplementów, by osiągnąć swój cel.

Dzisiaj żyjemy w specyficznych czasach, kiedy możemy uzyskać składniki odżywcze aby rozbudować naszą wydajność i zwiększyć poziom odżywienia. Suplementy sportowe regularnie i rozsądnie zażywane sprawią, że nasz organizm będzie mógł wykorzystać swój potencjał całkowicie – będziemy mieć zdrowe mięśnie.

Artykuł został przygotowany przez MegaPower.pl, doradcę w suplementacji diety aktywnych.