Dodano dnia 28.05.2020, 21:02
Jak ukryć niedoskonałości figury – sprawdzone i proste triki
Nie od dziś wiadomo, że to nie waga sprawia, że wyglądamy w jakiejś stylizacji dobrze, wszystko zależy od naszych proporcji. Kluczem jest zatem sprawienie, żeby nasza sylwetka stała się proporcjonalna. Jak to zrobić? Za pomocą sprawdzonych i prostych trików. Oto kilka z nich.

Masywna szyja, szerokie ramiona - sukienki damskie z dekoltem

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami sylwetki typu Y, to znaczy charakteryzuje nas większa górna część ciała od dolnej, to znaczy, że musimy w jakiś sposób zmienić proporcje. Można to zrobić za pomocą dekoltu, zwłaszcza jeśli posiadamy szeroką szyję. Idealnym dekoltem dla nas będzie ten w kształcie litery V, dzięki niemu wyszczuplimy górną część ciała, tak aby pasowała do zgrabnych nóg. Wyjątkowe sukienki eleganckie, wieczorowe oraz te na co dzień znajdziecie tutaj: https://infinityfashion.pl/sukienki.

Zbyt krągły brzuch

Jeśli mamy problem z odkładaniem się tłuszczu w okolicach naszego brzucha, to koniecznie wybierzmy ubrania, które odciągną od niego uwagę. Możemy to zrobić dzięki koszulom z rozmytym, delikatnym wzorem lub lejącym sukienkom o fasonie w kształcie litery A, które skutecznie zatuszują nasze mankamenty figury.

Duży biust

Oczywiście duży biust jest raczej atutem, jednakże nie każda z nas tak uważa, dlatego, jeśli nie chcemy go uwydatniać, to pod żadnym pozorem nie ubierajmy bluzek z okrągłym dekoltem pod szyję, w ten sposób jeszcze bardziej podkreślimy rozmiar naszych miseczek. Dobrym sposobem na zrównanie proporcji, jest zainwestowanie w spodnie z szerszymi nogawkami, w ten sposób skutecznie odciągniemy uwagę od naszego biustu. Powinnyśmy również unikać dużych naszyjników, czy kolczyków, które podkreślają górne partie ciała.

Niewielki biust

Z kolei, jeśli chciałybyśmy powiększyć optycznie nasz niewielki biust, możemy to zrobić w łatwy sposób. Mianowicie zacząć ubierać bluzki i sukienki, które mają wiele warstw i są mocno ozdobne. Dobrym przykładem jest bluzka z licznymi falbanami, czy żabotem oraz tak modna w ostatnim czasie kaskadowa sukienka.

Większe łydki

Jeśli posiadamy szerokie łydki, to koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Najlepiej sprawdzą się oczywiście szpilki, jednak nie musimy przesadzać z ich wysokością, najzdrowsze dla naszego kręgosłupa są te, które mają około 4-5 cm. Jednak jeśli czujemy się niepewnie w tego typu obuwiu, możemy spróbować wyszczuplić łydki dzięki butom na słupku, czy koturnach, na których powinnyśmy się czuć zdecydowanie stabilniej, a uzyskany efekt będzie również zadowalający. Pamiętajmy jednak, żeby unikać obuwia, które jest zapinane lub zawiązywane na kostce, ponieważ może ono optycznie skrócić nam nogi.

Większe ramiona

Posiadaczki większych ramion muszą skupiać się zwłaszcza na rękawach sukienek, czy bluzek. Zdecydowanie warto zakładać te z krótkim rękawkiem, ponieważ zakryją najbardziej obfitą część naszych rąk, jednak jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura, to nie warto się tym przejmować, a zastosować trik, który skupi uwagę na dolnych partiach ciała, na przykład wkładając sukienkę, która odsłoni nasze zgrabne nogi.

Ukrywanie niedoskonałości figury dzięki naszym stylizacjom nie musi być trudne. Najważniejsze jest, aby skupiać się na wyrównaniu proporcji. Możemy to zrobić na wiele sposobów, czego dowodem jest niniejszy artykuł i zebrane w nim informacje.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image