Dodano dnia 13.05.2019, 09:32
Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek motocyklowy?
Nie wszystkie osoby, które regularnie jeżdżą na motocykla mają świadomość, że wypadek na tym pojeździe może zdarzyć się praktycznie wszędzie, bez względu na panujące warunki czy pogodę. Fani jednośladów muszą zdawać sobie sprawę, kto pokryje ewentualną szkodę, a także zwróci koszty leczenia czy zrekompensuje krzywdę doznaną przy danym wypadku. Nadal bardzo duża część osób nie wie jak otrzymać odszkodowanie za wypadek motocyklowy.

Ubezpieczenie OC

Zdecydowana większość osób zdaje sobie sprawę, że właściciele pojazdów mechanicznych mają ustawowy obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Gdy zostanie przez właściciela motocykla wyrządzona szkoda na pojeździe właśnie z wspomnianej polisy zostanie wypłacone poszkodowanemu należne odszkodowanie. W przypadku, gdy dany właściciel motocykla będzie wyłącznie winny zaistnienia zdarzenia drogowego, nie będzie należało mu się odszkodowanie z polisy OC, a z dobrowolnie zawartego ubezpieczenia AC lub NNW. W takich sytuacjach nie tylko warunki uzyskania odszkodowania, ale również jego wysokość będzie określała każdorazowo indywidualnie zawarta umowa.

Odszkodowanie za wypadek motocyklowy

Odszkodowanie za wypadek motocyklowy w zdecydowanej większości sytuacji wypłacane jest danemu właścicielowi pojazdu, gdy sprawcą wypadku jest inny pojazd samochodowy. Warto jednak wiedzieć, że motocyklista dostanie zadośćuczynienie oraz odszkodowanie z OC, jeżeli nie będzie wyłącznie winny spowodowania danego wypadku. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że bardzo często różne Towarzystwa Ubezpieczeniowe zmniejszają wysokość wypłaconego odszkodowania, gdyż uważają, że kierowca motocykla miał bardzo duży udział w wypadku.

Warto mieć świadomość, że w sytuacji, gdy wypadek powstał w wyniku winy innego uczestnika ruchu drogowego, nie tylko kierowca motocykla, ale również ewentualny pasażer będą mogli otrzymać odszkodowanie oraz zadośćuczynienie od danego zakładu ubezpieczeń, które ubezpieczyło pojazd sprawcy polisą OC.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie