Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 14.07.2015, 19:56
Jak wybrać najlepszą torebkę?
Czym sugerujecie się wybierając nową torebkę dla siebie? Najważniejsza jest cena, jakość, a może funkcjonalność?

Przechadzając się po sklepach renomowanych, bądź tych mniej popularnych marek, jak i po zwykłych hipermarketach, małych odzieżowych sklepikach, czy nawet osiedlowych bazarkach, nie sposób nie zauważyć, że wszędzie tam można kupić torebki. Oczywiście kupując na wspomnianych bazarkach, ryneczkach możemy zaoszczędzić spore sumy, jednak taka oszczędność z pewnością odbije się na jakości materiałów i samego wykonania naszej torebki. Jak zatem wybrać idealną torebkę?

Po pierwsze budżet.

Najpierw określmy, jakimi funduszami dysponujemy, kiedy chcemy wybrać się na polowanie na torebkę. Jeśli możemy przeznaczyć na nią 200 zł to nie ma o czym mówić, możemy wybierać, przebierać do znudzenia. Nieco gorzej przedstawia się sytuacja, kiedy na torebkę mamy odłożone jedynie 20 zł, bo za taką cenę niestety na 90% otrzymamy towar, którego żywotność została z góry ustalona i jest raczej krótka. Jeśli nasze serce skradła jednak tak tania torebeczka i jesteśmy świadome, że pierwsze jej defekty ukażą się w niedługim czasie, jednak to nas nie zniechęca, to w porządku. Natomiast jeśli chcemy mieć pewność, co do gatunku naszego dodatku, to proponuję odłożyć przynajmniej o 30 zł więcej na naszą wymarzoną torebkę, bo powiedzmy, że cena równa lub większa niż 50 zł to już jakaś gwarancja niezawodności i trwałości.

Po drugie przeznaczenie.

Kiedy ustalimy już kwotę, jaką przeznaczymy na naszą torebkę, należałoby się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Czy nasza torebka ma być lekka, wygodna, wykonana z miękkiego materiału, czyli krótko mówiąc sportowa, czy może szukamy dużej, eleganckiej torebki, która zmieści wszystko, włącznie z zakupami, a może jednak skłaniamy się ku niewielkiej, bardziej ozdobnej torebce na niezbyt szerokim pasku lub też mamy konkretnie sprecyzowane wymagania i szukamy torebeczki stricte wizytowej? Przy tym punkcie znów możemy powrócić do budżetu, bo jeśli pieniądze nie są problemem, to oczywiście możemy wybrać kilka różnych torebek, jeśli jednak nie śpimy na pieniądzach, musimy sobie uświadomić, w jaki sposób i przy jakich okazjach najczęściej sięgamy po torebkę i wtedy wybór powinien być prostszy.

Po trzecie model, wzór, kolor.

W nawiązaniu do punktu drugiego, jeśli szukamy torebki w stylu sportowym, czyli de facto niekoniecznie o iście sportowym looku, ale po prostu wygodnej, lekkiej, warto zastanowić się na przykład nad torbami typu worek, czy nawet nad plecaczkiem, który ze sportowym stylem ma co prawda wspólnego tylko tyle, że jest wygodny, bo nie krępuje ruchów, ale za to jest tak samo praktyczny, jak i elegancki i kobiecy. Jeśli zdecydujemy się na dużą torbę, która będzie fantastycznym schowkiem na wiele drobiazgów, świetnym i modnym fasonem jest z pewnością torebka listonoszka, czy też torba łódka. A jeżeli uwielbiamy małe schludne torebeczki, które swobodnie możemy przewiesić przez ramię, to warto zwrócić uwagę na torebki kuferki, czy też kopertówki. Oczywiście torebki kuferki można kupić także w wersji maxi, a z kolei torebka listonoszka może być także niewielkich rozmiarów. Na koniec pozostaje nam już tylko dobór wzoru i koloru, według upodobań. Udanych łowów!