Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.05.2023, 19:52
Jak wybrać odpowiedni skuter elektryczny dla dwóch osób?
Jeśli jesteś osobą pełną energii i nie lubisz tracić czasu na czekanie w korkach, dobrze jest znaleźć alternatywę, która nie tylko wpłynie na produktywność, ale także zadowolenie każdego dnia. Idealnym rozwiązaniem będzie skuter elektryczny dla dwóch osób, który coraz częściej wybierany jest nie tylko przez osoby młode, ale także rodziny szukające dobrego sposobu na wspólne i szybkie poruszanie się po mieście. Zobacz, jak wybrać odpowiedni model i na co warto uważać!

Razem raźniej - dwuosobowe skutery elektryczne coraz bardziej popularne! 

Wspólne podróżowanie skuterem po mieście staje się odpowiedzią na rosnące problemy komunikacyjne, z którymi borykają się mieszkańcy większych miast. Kolejne samorządy wprowadzają ograniczenia dotyczące ruchu samochodowego w centrach miast. Nie zawsze idzie to jednak w parze z rozbudową linii komunikacji miejskiej, a w praktyce najczęściej kończy się jeszcze większymi zatorami w godzinach szczytu. 

Skuter elektryczny dla dwóch osób staje się tym samym niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, po które sięgają chętnie nie tylko osoby w młodym wieku, ale także rodziny. Elektryk jest w pełni ekologiczny, nie emituje zanieczyszczeń, pozwala na swobodne manewrowanie i prawie nigdy nie dotyczą go jakiekolwiek trudności związane z parkowaniem. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy dwie osoby pracują niedaleko siebie, a wspólne podróżowanie stanie się wówczas przyjemnością dla każdego. Również pod względem możliwości finansowych najlepszą opcją może być właśnie skuter elektryczny - cena nowych pojazdów zaczyna się już od kilku tysięcy złotych. 

Wybór skutera elektrycznego dla 2 osób. Czym powinien się wyróżniać? 

Aby jednak czerpać faktyczną przyjemność z oszczędności czasu i wspólnego podróżowania, trzeba znaleźć odpowiedni pojazd. Na rynku jest mnóstwo różnych wariantów skuterów. Skuter elektryczny musi przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo jazdy i być praktyczny. Najważniejszym aspektem jest jednak jakość wykonania, rodzaj i parametry silnika elektrycznego oraz akumulatora. Moc silnika wpływa nie tylko na maksymalną prędkość poruszania się, która zwykle ustawiona jest na 45 km/h, ale również dynamikę przyspieszenia i kulturę pracy. Jednoślad, który ma służyć jako codzienny środek transportu, powinien mieć też wydajny akumulator litowo-jonowy. Pojazdy wysokiej jakości, np. marki iamelectric, rozpoznamy między innymi po zastosowaniu dwóch akumulatorów. To szczególnie istotne, jeśli zamierza się kupić skuter elektryczny 2 osobowy, który będzie często eksploatowany. Podwójny akumulator oznacza wydłużony czas pracy baterii i dłuższy możliwy dystans do pokonania na jednym ładowaniu! 

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Nawet niewielki skuterek elektryczny powinien być wyposażony w systemy zwiększające bezpieczeństwo i ułatwiające poruszanie się. Dobrze zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia (polecane są m.in. LED i ksenony), opcję wbudowanego tempomatu, którą doceni każdy, kto pokonuje dłuższy odcinek na skuterze, a także systemy alarmowe. Skuter elektryczny 2-osobowy musi mieć też odpowiednie gabaryty, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj siedziska. Jeśli wszystkie powyższe wymogi spełnia dany model, śmiało można decydować się na jego zakup!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image