Dodano dnia 08.02.2020, 12:01
Jak wybrać odpowiedni stelaż do łóżka?
Należy koniecznie zdawać sobie sprawę, że materac oraz stelaż do łóżka zaliczane są do zdecydowanie najbardziej istotnych elementów gwarantujących komfort w trakcie snu. Właściwie dobrane umożliwią nie tylko na wypoczęcie w nocy, ale również na zregenerowanie siły. Jak powinno się zatem dobrać stelaż do łóżka? Jakie kwestie koniecznie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Jaki powinien być stelaż do łóżka?

Warto wiedzieć, że solidny oraz wytrzymały stelaż do łóżka będzie musiał być wykonany z najwyższej możliwej jakości materiałów. Nie wszyscy mają świadomość, że konstrukcje, które są zrobione z metalowej siatki, a także ze sklejki nie będą w stanie spełniać obecnych standardów. Ponadto bardzo trudne jest kupienie tego rodzaju produktów. Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się drewniane stelaże, które stanowią połączenie ergonomii, wygody i estetycznego wyglądu. Warto również zaznaczyć, że tego typu konstrukcje są wykonane z elastycznych listewek amortyzujących nacisk, który jest wywierany na materac. Ponadto drewniany stelaż do łóżka przeważnie zrobiony jest z drewna bukowego, sosnowego czy brzozowego.

Stelaże z bukowego drewna uważane są za najbardziej ergonomiczne. Charakteryzują się nie tylko odpornością na odkształcanie i nacisk, ale również wytrzymałością. Ponadto najtańsze drewniane stelaże wykonywane są z brzozy. Z roku na rok coraz częściej można znaleźć na rynku bardzo wysokiej jakości metalowe stelaże do łóżek. Warto zaznaczyć, że nie są one tak samo elastyczne, jak drewniane konstrukcje. Charakterystyczną cechą wspomnianych produktów jest przede wszystkim wytrzymałość na obciążenia.

Jak kupić stelaż do łóżka?

Nie wszyscy mają świadomość, na co dokładnie powinno się zwrócić uwagę przy podjęciu decyzji o zakupie stelaża do łóżka. Koniecznie należy uwzględnić posiadany materac, własne potrzeby, a także wielkość ramy.

Warto wiedzieć, że stelaże typu ruszt nie są rekomendowane pod materace lateksowe i piankowe. Posiadają bowiem bardzo duże odległości między poszczególnymi listewkami, które doprowadzają do deformacji tego typu materaców. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą stelaże elastyczne, których odległości między listewkami nie będą większe niż 4 cm. Ponadto są w stanie zamortyzować nacisk na materac.

Jednym z najbardziej istotnych kryteriów przy wyborze stelaża będzie także wielkość ramy. Warto bowiem wiedzieć, że do dużego dwuosobowego łóżka potrzebne będą dwa mniejsze stelaże albo jeden większy. Z przypadku konstrukcji bez opcji regulacji rekomendowane jest dokonanie zakupu większego stelaża. Z kolei osobom decydującym się na regulowane stelaże zalecane jest kupienie dwóch osobnych produktów. Jest to bardzo wygodne, ponieważ każdy będzie miał możliwość dostosowania nie tylko kąta nachylenia zagłówka, ale również podnóżka do swoich potrzeb.

Warto dobierać stelaże do własnych upodobań i potrzeb. Osoby starsze będą potrzebowały zdecydowanie mocniejszego podparcia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Rekomendowane jest im zatem zastanowienie się nad dokonaniem zakupu modelu z opcją regulacji twardości w środkowej części konstrukcji. Z kolei osobom, które mają puchnące stopy, zalecany jest stelaż, w którym będzie można bez żadnego problemu ustawić wysokość podnóżka.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image