Dodano dnia 13.05.2019, 09:29
Jak wybrać odpowiednią lodówkę turystyczną?
Lato zbliża się wielkimi krokami. Niedługo słońce zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Gdy temperatura da Ci się we znaki i przyjdzie czas na ochłodę – najlepszym rozwiązaniem będzie zimna butelka ulubionego napoju wprost z lodówki turystycznej! Chcesz dowiedzieć się jak wybrać najlepszą lodówkę turystyczną?

Na co zwrócić uwagę przed kupnem lodówki turystycznej?

Na rynku jest ich mnóstwo i często trudno podjąć decyzję i odpowiedzieć sobie na pytanie – jaka lodówka turystyczna będzie najlepsza? Przed zakupem ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działa urządzenie, które chcemy kupić. Taka wiedza przyda nam się w konkretnych sytuacjach – inny typ urządzenia sprawdzi się podczas pikniku w parku, a inny na dwutygodniowy wypad nad morze.Torba termiczna – najtańszy wybór na jednodniowy wypad

To zdecydowanie najprostszy i najpopularniejszy rodzaj lodówek turystycznych, który kupisz w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego. Nazwa jest nieprzypadkowa, ta lodówka naprawdę wygląda jak torba, a jej działanie termiczne zawdzięcza specjalnym wkładom chłodzącym.

W przypadku zakupu torby termicznej należy pamiętać, aby zamrozić wkłady przed użyciem. Ten rodzaj lodówek turystycznych sprawdzi się u osób ceniących wygodę oraz podczas krótkich wypadów. Torby termiczne utrzymują chłód od kilkudziesięciu minut do nawet 10 godz. Koszt takiej torby zależny jest od ilości wkładów chłodzących i co za tym idzie – czasu chłodzenia. Ceny wahają się pomiędzy 25 a 130 zł.

Lodówki na wkłady – idealna dla osób ceniących dużą pojemność

Jak działa lodówka turystyczna na wkłady? Jej system chłodzenia również wynika z zastosowania zamrożonych wkładów. Lodówki na wkłady różnią się od toreb termicznych materiałem, z którego zostały wykonane.

W przypadku toreb termicznych, mowa tu o materiale syntetycznym oraz warstwie aluminium. Z kolei lodówki na wkłady wykonywane są z plastiku, od środka wyłożone są warstwą pianki poliuretanowej lub styropianem.

Największą zaletą lodówek na wkłady jest ich poręczność oraz duża pojemność, mieszczą zazwyczaj od 10 do 35 litrów. Koszt tego urządzenia to od 40 do 80 zł.

Lodówki elektryczne – najlepsze rozwiązanie na kilkudniowy wyjazd

Wyglądem mogą przypominać lodówki na wkłady chłodzące, ale ich działanie znacząco się różni. W tym przypadku to zasilanie elektryczne jest odpowiedzialne za chłodzenie zawartości lodówki. W zależności od modelu zasilanie może płynąć z zapalniczki samochodowej lub gniazdka elektrycznego.

Działanie lodówek elektrycznych jest zbliżone do zwykłych domowych chłodziarek. Ten rodzaj lodówek turystycznych śmiało można zabrać ze sobą na kilkudniowy wyjazd nad jezioro. Wadą lodówek elektrycznych jest ich waga, przez którą są znacznie mniej poręczne niż np. lodówki na wkłady.

Co z kosztami? Ceny lodówek elektrycznych zaczynają się od 140 zł.

Lodówki gazowe i absorpcyjne dla wymagających

Lodówki gazowe wykorzystują do chłodzenia amoniak. Są droższe od poprzednich urządzeń (koszt to min. 400 zł), ale w przypadku długich podróży są praktycznym rozwiązaniem. Dzięki zasilaniu gazowemu przydadzą się zwłaszcza w miejscach, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony.

Bardzo często korzystają z nich kierowcy tirów, którzy z racji swojego zawodu, pokonują długie dystanse. Tego typu lodówki używane są także z powodzeniem podczas długich rejsów żeglarskich.Lodówka turystyczna – jaką wybrać?

Jak już wiesz, jest kilka rodzajów lodówek turystycznych. Aby wybrać odpowiedni model dla siebie, warto przeanalizować wady i zalety każdego z nich. Jeżeli potrzebujesz lodówki na krótki wyjazd, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupno torby termicznej lub lodówki na wkłady. W tym przypadku, czas chłodzenia może wynieść do 10 godz.

Na dłuższe podróże warto zainwestować w lodówkę elektryczną lub gazową. Podczas zakupu zastanów się również, czy większe znaczenie ma dla Ciebie waga i mobilność lodówki, czy wolisz większą pojemność i dłuższy czas chłodzenia.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie