Dodano dnia 17.06.2022, 10:50
Jak zaaranżować oświetlenie w ogrodzie, aby stworzyć nastrojową i bezpieczną przestrzeń?
Oświetlenie w ogrodzie to gwarancja bezpieczeństwa podczas poruszania się po zmroku, a także niezwykła dekoracja, która pozwoli Ci wykreować nastrój przed domem. Podpowiemy Ci dziś, jakie lampy do ogrodu wybrać, aby dobrze zagospodarować tę przestrzeń.

Zadbaj o estetykę swojego nocnego ogrodu

Ogród po zmroku może być równie piękny jak za dnia. Jeśli lubisz spędzać letnie wieczory na tarasie lub w altanie, oświetl w przemyślany sposób swój skrawek zieleni. Dobrze dobrane lampy zewnętrzne pozwolą Ci na wykreowanie atmosfery w tym miejscu. Podkreślą wybrane części ogrodu i wprowadzą element dramatyzmu, kontrastując światło i cień.

Pamiętaj o bezpieczeństwie po zmroku

Walory estetyczne to oczywiście nie wszystko. Oświetlenie wybranych części ogrodu podniesie poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po zmroku. Szczególnej uwagi zasługują takie elementy przestrzeni jak ścieżki, wejście do budynku oraz prowadzące do niego schody. Światło skutecznie odstraszy niechcianych gości i sprawi, że będziesz spędzać w ogrodzie czas bez najmniejszych obaw.

Słupki – zapewnij sobie wygodę i bezpieczeństwo

Doskonałym sposobem na zapewnienie sobie wygody i bezpieczeństwa jest rozmieszczenie słupków w regularnych odstępach wzdłuż ścieżek. Jeśli zdecydujesz się na minimalistyczne, nowoczesne formy, zyskasz subtelną dekorację także za dnia.

Pamiętaj jedynie o tym, aby wybierać modele przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Duży wybór słupków o klasie szczelności IP65 znajdziesz w sklepach specjalizujących się w sprzedaży oświetlenia ogrodowego, takich jak chociażby cieszący się dobrymi opiniami klientów https://iluminar.pl.

Spoty – podkreśl piękno swoich rabat

Doskonałym sposobem na wykreowanie niezwykłej atmosfery w ogrodzie będzie podświetlenie strategicznych punktów za pomocą spotów. Ukierunkuj światło na drzewa, krzewy, ciekawe elementy architektoniczne lub rabaty, aby wydobyć ich piękno. Możesz uzupełnić aranżację, wieszając w bliskim sąsiedztwie tarasu ogrodowe girlandy, które wprowadzą powiew romantyzmu do Twojego nocnego ogrodu.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image