Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.01.2020, 15:11
Jaki zamek antywłamaniowy zamontować w drzwiach?
To w jakim czasie i z jaką łatwością włamywacz otworzy zamek do drzwi, zależy w dużej mierze od klasy bezpieczeństwa. Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają zamki wpuszczane. Zdecydowanie trudniej je sforsować, niż te montowane na skrzydle drzwiowym zamki nawierzchniowe. O czym więc pamiętać, montując zamek antywłamaniowy?

Które zamki spełnią funkcję zamka antywłamaniowego?

Zamki do drzwi Gerda, są dobrym przykładem na to, że zarówno zamki wpuszczane, jak i nawierzchniowe spełniają normy zamków antywłamaniowych.

Wybierając np. zamek do drzwi Gerda Tytan ZX zapewniasz sobie 7, a więc najwyższą klasę zabezpieczenia oraz mechanizm, który jest przebadany w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym KG Policji. Ten zamek jest odporny na próbę sforsowania go wytrychem czy łomem, a także bardzo funkcjonalny – zamknięcie go kluczem od strony zewnętrznej, uruchamia blokadę od strony wewnętrznej. Tego typu zamki antywłamaniowe często wybierane są do drzwi w mieszkaniach, albo jako zamek dodatkowy w domach.

Na zamek główny najczęściej wybiera się zamek antywłamaniowy nawierzchniowy, oparty na specjalnych ryglach, które po przekręceniu klucza, blokują otwarcie drzwi.

Taki zamek wpuszczany posiada nie tylko rygle ale specjalne stalowe nakładki, chroniące zamek przed rozwierceniem.

Zamki antywłamaniowe posiadają różną ilość rygli. Eksperci zalecają zamki z 7 – 8 ryglami, otwieranymi w trzech różnych kierunkach. Jednakże zamek do drzwi Gerda ZW550 jest dobrym przykładem na to, że również mniejsza ilość rygli może gwarantować wysokie bezpieczeństwo.

Zamki wpuszczane – łatwy czy skomplikowany montaż?

Wybierając idealny zamek do własnych drzwi należy pamiętać o:

  • - wyborze właściwej klasy bezpieczeństwa
  • - i zweryfikowaniu posiadanych atestów.

Ważny jest jednak również właściwy dobór.

W domach i mieszkaniach najczęściej stosuje się zamki wpuszczane typu:

  • - podklamkowe, tak zwane zatrzaskowe, które od zewnętrznej strony można otworzyć tylko kluczem,
  • - jedno i wielopunktowe – różnią się pod względem ilości rygli. Wielopunktowe posiadają np. siedem rozmieszczonych na całej długości mechanizmu rygli.

Zamki wpuszczane najczęściej montowane są fabrycznie w drzwiach antywłamaniowych. Jeśli chcesz zamontować taki zamek samodzielnie, musisz pamiętać o idealnym dopasowaniu parametrów technicznych, między innymi:

  • - rozstaw,
  • - szerokość puszki,
  • - czy wysokość czoła.

Dlatego częściej lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom. Pogotowie ślusarskie fachowo i szybko zamontuje zamek antywłamaniowy w Twoich drzwiach.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image