Dodano dnia 06.07.2019, 08:36
Jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w Jastarni?
Jastarnia jest jednym z najbardziej znanych na mierzei helskiej miasteczek. Corocznie tłumy turystów wybierają Półwysep Helski jako miejsce do spędzenia swoich wakacji. Nierzadko są to rodziny z dziećmi. Często więc pada pytanie, jakie atrakcje można tutaj zaproponować dzieciom? Spacery i wylegiwanie się na plaży prawdopodobnie szybko im się znudzą.

Między Ocean Parkiem we Władysławowie a fokarium w Helu jest jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji, z których można skorzystać, a znajdują się one między innymi właśnie w Jastarni.

Bawialnia dla dzieci

Bawialnia dla dzieci „Rozumkowo” organizuje zajęcia dla dzieci w okresie wakacyjnym na Półwyspie Helskim. Konkretniej rzecz ujmując, ich punkty bawialniane znajdują się w Helu, Juracie i oczywiście w Jastarni, na molo. Gry i zabawy trwają nieprzerwanie od rana do późnego popołudnia. Dzieci zabawiają wykwalifikowani animatorzy. Organizowane w bawialniach są także warsztaty artystyczne, podczas których dzieci uczą się wykorzystywać technikę scrapbooking, decoupage czy origami w celu stworzenia unikalnej pamiątki znad morza. Czasem animatorzy malują dzieciom na buziach farbkami ciekawe wzory. Bardzo ciekawym przedsięwzięciem jest także nauka żonglowania. Dzieci mają wtedy zazwyczaj wielki ubaw. Oprócz tego można liczyć na ogrom zabawek do dyspozycji w dużym namiocie. Dla starszych dzieci zorganizowano konsolę do gier Nintendo Wii oraz piłkarzyki.

Kino 6D

Kino 3D powoli staje się przeżytkiem. Najnowsze technologie oferują już doznania 6D! Nie tylko podczas seansu możemy uczestniczyć w trójwymiarowym świecie filmu za pomocą wzroku i słuchu, ale również innych naszych zmysłów. Kino 6D zapewnia płynny ruch w trakcie filmu, doznania stymulujące nasz zmysł węchu i dotyku. Odczujemy na własnej skórze nawet wahania temperatury.

Kino czynne jest tylko w okresie wakacyjnym. To świetny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi, odpoczynek od upału lub ciekawa alternatywa podczas niepogody. Jeśli jeszcze nigdy nie korzystaliście z takiej formy kina, warto spróbować. Jeśli już to doświadczenie zostało przez was zdobyte, na pewno nie trzeba was namawiać na kolejny raz.

Lotnisko dla małych samolotów

W Jastarni możemy skorzystać z usług małego, trawiastego lotniska. Są tam organizowane loty turystyczne i widokowe nad Półwyspem Helskim. Lot widokowy trwa od dziesięciu do dwudziestu minut. Ceny wahają się od 150 zł do 400 zł za osobę, a na pokład małego samolotu mogą wejść maksymalnie trzy osoby. To niecodzienna atrakcja, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej znudzone dziecko.

Zabawy wodne

Oczywistą atrakcją nad morzem są rzecz jasna zabawy nad wodą. Jastarnia ma długą linię brzegową, wzdłuż której na piaszczystych plażach można bawić się na przykład na zjeżdżalniach wodnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego i skuterów wodnych. Sporty wodne stoją tutaj przed nami otworem. Windsurfing i kitesurfing królują tutaj co roku. Dla osób wolących sporty lądowe na plażach znajdują się miejsca do uprawiania siatkówki plażowej.

Park linowy TarzanPark Alfa

Jeśli naszym latoroślom jest nadal mało atrakcji, w Jastarni znajduje się jeszcze park linowy. To kolejny wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu podczas korzystania z pięknej pogody w sezonie. Park linowy otwarty jest od początku maja do końca września. W sumie park ma do zaoferowania sześć tras różniących się między sobą poziomem trudności. Są to: trasa biała, zielona, żółta, pomarańczowa, czerwona i niebieska. Dorośli również mogą tutaj spróbować własnych sił. Dwie pierwsze trasy są bardzo uniwersalne. Nie ma żadnych wytycznych, co do tego, kto może, a kto nie może z nich korzystać. Dwie kolejne trasy mogą zostać podjęte tylko, jeśli osiągnęło się minimum 110 cm wzrostu, a następne dwie – 140 cm wzrostu. Średnia wysokość niebieskiej trasy to aż 5,5 metrów nad ziemią! Niejeden dorosły mógłby się przestraszyć. Na szczęście nasze pociechy cały czas są podpięte pod linę bezpieczeństwa.

Po więcej informacji zapraszamy na Blueapart.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image