Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 26.06.2018, 12:05
Jakie są niezbędne chirurgiczne urządzenia okulistyczne?
Operacje przeprowadzane na oczach wymagają ogromnej precyzji i najbardziej nowoczesnego sprzętu. Chirurgia okulistyczna stale się rozwija, a przejawem tego są powstające urządzenia, które umożliwiają przeprowadzanie zabiegów i leczenie dotychczas nieuleczalnych chorób oczu. Jakie sprzęty są niezbędne na sali operacyjnej podczas zabiegów z zakresu chirurgii okulistycznej?

Lasery okulistyczne

W chirurgii okulistycznej szczególnie często stosowane są lasery o różnych barwach i rozmaitych długościach fal. Aby przeprowadzić operację z użyciem lasera, trzeba idealnie dobrać te parametry. Byłoby to niemożliwe bez zaawansowanych urządzeń emitujących wiązkę laserową. Więcej opowie o nich specjalista z firmy Poland Optical, która od ponad 20 lat zaopatruje gabinety okulistyczne, optyczne, a także sale operacyjne.

Lasery służą przede wszystkim do trwałej korekcji wad wzroku: krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Ich rolą jest zmiana krzywizny rogówki tak, aby wpadające przez nią światło prawidłowo padało na siatkówkę. Operacje laserowe wymagają ogromnej precyzji i wnikliwych badań. Dlatego tak ważny jest wysokiej jakości sprzęt, który zapewnia nie tylko idealny dobór wiązki lasera, ale też maksymalną kontrolę nad przebiegiem operacji.

Urządzenia emitujące światło laserowe różnią się jego kolorem, możliwym zakresem fal, sterowaniem oraz gabarytami. W gabinetach chirurgów okulistycznych można spotkać lasery marki Nidek, np. uniwersalny laser wielobarwny Nidek MC-500 Vixi, niewielkich rozmiarów laser Nd YAG model YC-1800 czy nowoczesny laser fotokoagulacyjny zielony Nidek GYC-500/ GYC- 500 Vixi.

Fakoemulsyfikatory – niezbędna pomoc w leczeniu zaćmy

Drugą grupę urządzeń stosowanych w chirurgicznym leczeniu wzroku są fakoemulsyfikatory. Urządzenia te służą do operacyjnego leczenia zaćmy. Przykładem może tu być sprzęt firmy Nidek – fakoemulsyfikator CV 9000.

Należy zaznaczyć, że jeszcze do niedawna leczenie zaćmy było bardzo inwazyjne i pacjenci musieli godzić się z koniecznością noszenia bardzo grubych szkieł korekcyjnych po zabiegu. Dziś stosowanie fakoemulsyfikatorów pozwala na coś, czego nie mogła zrobić ręka chirurga – wykonywanie mikrocięć. Dostępne są także urządzenia łączące w sobie wiele funkcji. Do takich należy system chirurgiczny firmy Nidek Fortas CV-30000. Rozwój mikrochirurgii oka i stosowanie takich urządzeń, jak fakoemylsyfikatory, zapewne w przyszłości uratuje wzrok wielu osób, które dziś nie mogą mieć na to nadziei.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image