Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 30.01.2023, 09:31
Jakie są zalety treningu z taśmami oporowymi?
Trening z gumami oporowymi wywodzi się z fizjoterapii. Z czasem taśmy zyskały popularność wśród osób ćwiczących w domu, a w końcu zagościły także w siłowniach i klubach fitness. Pomagają poprawiać elastyczność i szybkość. Ale czy nadają się one do ćwiczeń siłowych? Jakie są zalety treningu z taśmami oporowymi?

Czy warto trenować z gumami oporowymi?

Odpowiedź jest oczywista - zdecydowanie tak! Fenomen taśm oporowych do ćwiczeń polega na tym, że dowolne ćwiczenie gimnastyczne wykonane z gumami może stać się elementem treningu siłowego. Z pomocą takich akcesoriów można wykonać ćwiczenia na nogi, brzuch, klatkę piersiową, ramiona i plecy. Z gumą oporową można wykonać trening, który zastąpi praktycznie każde ćwiczenie z użyciem sprzętu. Traktowana jest ona jako doskonałe urozmaicenie sesji treningowej, a także ćwiczeń cardio. Pozwalają one na większy zakres ruchu a zmienna charakterystyka obciążenia umożliwia bezpieczniejsze podejście do kolejnych powtórzeń. Taśmy do ćwiczeń można kupić między innymi na https://deepbreath.pl/pl/c/Gumy-do-cwiczen/25.

Efekty treningu z taśmami

Trening z gumami oporowymi ma wiele zalet, w tym między innymi wzmacniają mięśnie, modelują sylwetkę, normują pracę układu krążenia. Jeśli uzupełni się go o odpowiednią dietę, można zyskać naprawdę wiele:

 • zrzuci się zbędne kilogramy, 
 • zbuduje mięśnie,
 • nabierze siły, 
 • ujędrni ciało, 
 • powróci do formy.

Gumy oporowe to szeroki wachlarz korzyści dla każdej osoby ćwiczącej, dlatego zdobywają one coraz większą popularność. Ważne jest, aby zdecydować, które mięśnie chce się wzmocnić korzystając z gumy do ćwiczeń – dzięki temu można skompletować zestaw odpowiedni pod względem zakresu ruchu i wielkości oporu.

Zalety treningu z gumami oporowymi

Taśmy oporowe występują w kilku wariantach oporu. Są one zaprojektowane tak, aby zapewniały odpowiedni opór podczas ćwiczeń. Można je używać jako zamiennik różnych ćwiczeń - od wyciskania na klatkę piersiową po ćwiczenie mięśni brzucha - z porównywalnymi efektami. Wykorzystując w treningu gumy oporowe uzyska się:

 • zwiększoną elastyczność i mobilność,
 • zwiększoną stabilność tułowia w każdej pozycji,
 • wytrzymałość mięśni,
 • mniejsze ryzyko kontuzji dzięki zastosowaniu naturalnych wzorców ruchu ciała,
 • lepszą koordynację i równowagę,
 • zmniejszone ból stawów, takich jak kolana lub biodra, a także problemów z plecami.

Jest to przystępne cenowo rozwiązanie, które może posłużyć przez kilka lat. Jeśli chciałoby się wejść na wyższy poziom i wykorzystać potencjał taśm, to wystarczy zamontować drążek. 

Gumy oporowe można wykorzystać do wzmocnienia efektów praktycznie każdego treningu siłowego albo traktować jako samodzielną aktywność. Jeśli zapadnie decyzja o tym, aby przejść na taśmy, należy wykorzystać w pełni ich potencjał. Widoczne efekty można zauważyć, gdy będzie się trenować trzy razy w tygodniu.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image