Dodano dnia 18.01.2022, 08:09
Jakie żaluzje wybrać do sypialni?
Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu – jest ostoją spokoju i miejscem regeneracji. To w niej relaksujemy się po długim dniu w pracy i nabieramy sił, by stawiać czoła kolejnym wyzwaniom.

Aby zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu nie tylko podczas nocnego wypoczynku warto zadbać o odpowiednie warunki i atmosferę, a więc zatroszczyć się o właściwe zaciemnienie wnętrza.

Z sypialni pragniesz korzystać również w ciągu dnia i cieszyć się ulubioną lekturą podczas leniwych, niedzielnych poranków lub wygodnie ułożyć się łóżku i popołudniami oglądać ukochany serial? Postaw na żaluzje dzień i noc! To rozwiązanie, dzięki któremu użytkowanie przestrzeni sypialnej będzie tak samo przyjemne o każdej porze dnia i nocy.

Żaluzje dzień i noc – co to takiego?

Żaluzje dzień i noc są zbudowane z dwóch warstw tkanin, z których jedna zapewnia niemal całkowite zaciemnienie, a druga jest bardziej transparentna i delikatnie filtruje światło. Tkaniny te ułożone są naprzemiennie w poziome pasy. W zależności od Twoich preferencji i potrzeb, możesz dowolnie ustawiać położenie żaluzji i precyzyjnie regulować ilość światła, która przenika do pomieszczenia.

Dzięki temu nocą możesz ustawić żaluzje tak, by nie przepuszczały do wnętrza świateł ulicznych latarni i przejeżdżających samochodów i cieszyć się spokojnym snem. W ciągu dnia możesz wpuścić do sypialni więcej światła i zrelaksować się podczas jogi w promieniach porannego słońca.

Żaluzje dzień i noc na okna i drzwi balkonowe

Wybierając żaluzje dzień i noc na wymiar masz pewność, że z łatwością dostosujesz je do każdej przestrzeni okiennej – nawet do dużych przeszkleń. To zatem doskonałe rozwiązanie na okna i drzwi balkonowe o niestandardowej wielkości. Żaluzje dzień i noc osłonią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, zadbają o najwyższą jakość snu oraz zapewnią w sypialni odpowiednią temperaturę. W letnie upały ograniczą ilość światła wpadającego do pomieszczenia, dzięki czemu będziesz cieszyć się przyjemnym chłodem. Zimą będą stanowić dodatkową warstwę izolacyjną i zapobiegać utracie ciepła – nie będą Ci więc straszne nawet największe mrozy!

Prosty i szybki montaż

Sposób montażu żaluzji dzień i noc zależy od modelu osłon, na który się zdecydujesz. Jednak niezależnie od wyboru, instalacja nie powinna sprawić Ci większych trudności. Jeżeli chcesz osłonić niewielkie okno sypialne i stawiasz na żaluzje mini, do montażu wystarczy jedynie dwustronna taśma, którą umieszcza się na ramach okiennych.

W przypadku dużych przeszkleń lepiej sprawdzą się modele wolnowiszące i kasetowe. Jeśli montażu chcesz podjąć się w np. w wynajmowanym mieszkaniu i nie możesz ingerować w strukturę ściany, warto wyposażyć się w specjalne haczyki lub uchwyty. Przy ich wykorzystaniu żaluzje będziesz mógł/a zainstalować w sposób zupełnie bezinwazyjny, niewymagający wiercenia i specjalistycznych narzędzi. Taki montaż nie zajmie wiele czasu i z powodzeniem możesz podjąć go się samodzielnie.

https://www.clickforblinds.com/en/

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image