Dodano dnia 03.08.2016, 14:47
Kiedy warto sięgnąć po suplementy?
Wraz z przyjmowanym każdego dnia pokarmem, do naszego organizmu powinniśmy dostarczać istotne składniki pokarmowe, dzięki którym będzie on poprawnie funkcjonował. Oczywiście adekwatnie dobrana dieta zapewnia nam optymalną ilość tego typu składników, jednakże zdarzają się sytuacje, w których nasz organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia. Warto, więc sięgnąć po pewne i sprawdzone suplementy diety.

Czym są suplementy diety?

Po suplementy diety warto sięgnąć wówczas, kiedy nasz organizm boryka się z niedoborami. W takim przypadku suplementacja będzie polegać na dostarczeniu składników, witamin i minerałów, których to dotąd brakuje w naszej diecie. Przyjmując je musimy mieć jednak na uwadze fakt, że nie mają żadnych właściwości leczniczych, lecz działają profilaktycznie. Skład suplementów diety dobrany jest w taki sposób, aby idealnie pokrywał nasze zapotrzebowanie na pewne związki, minerały czy witaminy. Obecnie mnogość suplementów sprawia, że wybrać możemy adekwatny preparat w postaci kapsułek, tabletek, syropów. Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?

Suplementy w czasie miesiączki

W czasie swego życia kobieta może stracić nawet pięćdziesiąt litrów krwi. Tym samym z organizmu wyzbywa się cenne dla potrzeb organizmu żelazo. Pełni ono bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Niedobór żelaza sprawia, że czujemy się senni, zmęczeni a także cechujemy się złym samopoczuciem. Suplementy diety, które zawierają żelazo sprawdzają się wówczas, kiedy mamy do czynienia z obfitymi krwawieniami. Aby żelazo mogło się lepiej wchłaniać warto jednocześnie sięgnąć po witaminę C. Naturalnym źródłem żelaza jest mięso, dlatego warto włączyć go do naszej diety.

Suplementy dla sportowców

Jeśli intensywnie ćwiczymy takie wysiłki mogą znacznie osłabić nasz organizm. Tym samym sportowcom zaleca się regularne spożywanie suplementów diety. Dzięki nim pozytywnie wpłyniemy na wydajność i wytrzymałość naszego organizmu, a dodatkowo sprawimy, że nastąpi szybszy przyrost masy mięśniowej. Osoby aktywne fizyczne potrzebują dużej ilości żelaza i magnezy. Dodatkowo powinny sięgnąć po preparaty, które zawierają chrom, a także stworzone są na bazie kofeiny. Jednakże nie należy przyjmować je w zbyt dużej ilości. Mogą, bowiem wystąpić skutki uboczne, takie jak na przykład mdłości czy też zawroty głowy.

Suplementy w czasie grypy i innych infekcji

Grypa i przeziębienie może nas dopaść w każdej porze roku, nie tylko jesienią i w czasie zimy. Jeśli zmagamy się z bakteriami wówczas dodatkowo zażywamy leki, a przyjmowanie antybiotyków w jeszcze większym stopniu osłabia nasz organizm. W tym momencie niezwykle istotne jest zażywanie suplementów diety. Warto sięgnąć po nie, ponieważ mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego. Wybrać należy witaminę C, witaminy z grupy B a także cynk.

Kiedy się odchudzamy?

Kiedy się odchudzamy również przydatne są suplementy diety? Na pewno polecane są preparaty z błonnikiem, ponieważ pozytywnie wpływa on na pracę naszych jelit. Świetnie sprawdzi się też chrom, karczoch i zielona herbata. Mniszek lekarski wspomoże proces trawienia, dzięki czemu szybciej i efektywniej będziemy mogli cieszyć się z naszych wysiłków.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image