Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.06.2015, 21:26
Kobieta w wypożyczalni samochodów
Samochody to domena mężczyzn, aczkolwiek kobiety równie często są kierowcami i jak wynika z badań jeżdżą bezpieczniej i nierzadko znacznie lepiej od panów. Dlatego też warto napisać kilka słów o wypożyczaniu samochodów skierowanych właśnie do płci pięknej. Zobacz zatem, co powinnaś wiedzieć o wynajmowaniu auta.

Auto idealne

Wśród dziesiątek ofert wypożyczalni samochodowych często trudno wybrać jedną, z której skorzystasz. Dlatego też zanim udasz się do wypożyczalni po auto dobrze jest przejrzeć kilka różnych ofert w internecie. Dzięki specjalnie przygotowanym porównywarkom oraz stronom pozwalającym na zdalną rezerwację samochodów można w prosty sposób porównać nie tylko ceny, ale również standard wynajmowanych aut. Przed podjęciem decyzji, który samochód zarezerwujesz musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Przede wszystkim wielkość auta. Oczywiście możesz wybrać wielkiego pięcioosobowego Opla czy Volkswagena, ale najpierw zastanów się czy jest on Ci potrzebny. Jeśli masz tylko przedostać się do miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od miasta na spotkanie służbowe, to znacznie lepszym wyborem będzie mały samochód miejski. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest skrzynia biegów w wybranym samochodzie. Jeśli na co dzień korzystasz z auta z automatyczną skrzynią biegów, to manualna może okazać się zbędnym utrudnieniem i odwrotnie.

 

Wyposażenie dodatkowe

Wypożyczalnia samochodów Sopot – www.exel.gda.pl posiada także dodatkowe akcesoria samochodowe, które można również wynająć. Jeśli planujesz podroż z dzieckiem możesz wypożyczyć fotelik, zazwyczaj dostępne są też tak przydatne sprzęty jak nawigacja GPS. Zanim jednak zdecydujesz się na któryś z nich sprawdź dokładnie ile będzie Cię to kosztowało.

 

Dokumenty niezbędne do wypożyczenia samochodu

Aby wypożyczyć samochód musisz mieć ze sobą kilka dokumentów. Przede wszystkim będzie Ci potrzebne prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Na podstawie tych dokumentów sporządzana jest umowa wynajmu pojazdu. Ponadto musisz pamiętać o zabraniu ze sobą karty kredytowej lub karty debetowej, ponieważ obecnie w większości wypożyczalni nie przyjmuje się wpłat gotówkowych. Powinnaś też pamiętać, aby na koncie znajdowała się odpowiednia ilość pieniędzy, która wystarczy na kaucję. Podczas wypożyczania samochodu na koncie ustawiana jest blokada, którą wypożyczalnia zdejmie w chwili, gdy oddasz samochód i opłacisz rachunek.

 

Umowa wynajmu

Wypożyczając samochód musisz podpisać umowę wynajmu. Znajdują się w niej wszystkie informacje dotyczące samochodu i warunków jego użytkowania. W załącznikach znajduje się również dokładny cennik usług podstawowych i dodatkowych oraz ewentualnych dopłat wynikających np. z oddania pojazdu z pustym bakiem. Zanim podpiszesz umowę powinnaś ją dokładnie przeczytać. Jeśli wiesz, że nie będziesz miała na to czasu podczas wizyty w wypożyczalni, zajrzyj na stronę internetowa wybranej firmy – tam powinna znajdować się przykładowa umowa wynajmu.

 

Odbiór i zwrot pojazdu

Kiedy będziesz odbierała samochód z wypożyczalni obejrzyj go dokładnie przy pracowniku. Jeśli zobaczysz jakieś uszkodzenia np. rysy na masce czy dziury w tapicerce pokaż je pracownikowi wypożyczalni i poproś o spisanie protokołu. Jeśli możesz zrób też zdjęcie uszkodzenia. Podobnie postępuj oddając samochód. W ten sposób zabezpieczysz się przed ewentualnym oskarżeniem o uszkodzenie pojazdu, w wyniku którego będziesz musiała ponieść koszty naprawy.

 

Często mówi się, że najtrudniejszy pierwszy raz – tak też jest w przypadku wypożyczania samochodów. Za pierwszym razem procedury związane z wynajmem mogą wydawać Ci się skomplikowane, ale każda kolejna wizyta w wypożyczalni z pewnością będzie łatwiejsza.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel - Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego.