Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.10.2020, 17:28
Kuligi na Gubałówce, co warto wiedzieć przed rezerwacją miejsca?
Co oznacza witacka? Jakich nowych umiejętności można nabyć po kuligowej biesiadzie? Jak smakuje zbójnicka gorzałka? I tradycyjna góralska kuchnia? To wszystko i dużo więcej w ramach kuligu na Gubałówce. Ale czy każdy organizator zapewnia tą samą moc atrakcji? Czy kupowanie biletu na ulicy, tańszego, to bezpieczna transakcja?

Zimową, wieczorową porą nie ma w Zakopanem lepszej atrakcji niż kulig. To alternatywa dla tradycjonalnej kolacji w karczmie. Bo do syta najesz się po godzinnej przejażdżce z widokiem na Tatry. Nad głową niebo pełne gwiazd, wokoło biały puch, a u stóp Zakopane. Dla takich chwil warto żyć. By jednak tak wyglądały, wybieraj sprawdzonych organizatorów.

Kuligi kupione na ulicy

Sprzedaż uliczna na Krupówkach, pod Gubałówką i na niej kwitnie. Przechadzają się najczęściej panowie z tabliczką kuligi, często też zaczepiają turystów. Czy rezerwować miejsce na saniach w takich okolicznościach? Najbezpieczniej jest sprawdzić wcześniej organizatora, a kupując na ulicy bez paragonu, bez faktury i bez potwierdzenia konkretnego przebiegu, nie mamy nic. Najlepsza jest rezerwacja online, przez sprawdzone strony, takie jak https://www.goral.pl/. Nie tylko dokładnie zapoznasz się z poszczególnymi etapami kuligu, ale też możesz mieć zniżkę. Rezerwacja online często jest tańsza od tej na miejscu.

Co w ofercie?

Wybierając kulig na Gubałówce nie kieruj się tylko ceną, tańsze może oznaczać kiełbasę z pobliskiego supermarketu, która koło góralskiej tylko leżała. Poza tym zamiast góralskiej kapeli, podrzędny chórek. A w zamian za rodowitych górali, obsługa zza wschodniej granicy. Płacąc mniej nie liczmy na tradycyjny kulig. W ofercie takiego kuligu z prawdziwego zdarzenia, na wstępie witacka, czyli powitanie w stylu góralskim. Potem kulig, a potem zabawa, ale ze zbójnikami, mocnym góralskim dowcipem i nauką picia. Na takiej prawdziwej biesiadzie dowiesz się, że po góralsku to trzeba umieć pić i masz szanse się tego nauczyć. A dla osób, które wolą napoje bez procentów, herbata z rozgrzewającym sokiem malinowym.

Jak dotrzeć na miejsce?

Szczegóły oferty kuligu na Gubałówce u doświadczonego organizatora sprawdzisz na stronie: https://www.goral.pl/zakopane/kuligi/. Miejsce spotkania jest wyznaczone i do wyboru kilka opcji. Można wyjechać kolejką, można swoim środkiem transportu, a i można zarezerwować transfer. Sposobów jest wiele, także nie musisz być zmotoryzowany.

Kulig na Gubałówce to świetna przygoda dla rodzin z dziećmi, niedaleko i zawsze można wrócić na dół. Rezerwuj przed wyjazdem. Online taniej i poza tym masz pewność, że będzie miejsce.

Artykuł Partnera


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image