Dodano dnia 09.08.2019, 11:47
Mała kuchnia – meble gotowe czy meble na wymiar?
Mała kuchnia nie musi być dużym problemem! Jakie meble kuchenne warto wybrać, aby korzystać z niej komfortowo każdego dnia?

Dzisiaj małe kuchnie możemy znaleźć w wielu mieszkaniach, a często także i domach jednorodzinnych. Niewielki obszar do dyspozycji może wtedy stać się trudny w aranżacji. Czy w takim przypadku lepiej wybrać gotowe meble kuchenne ze sklepu, a może postawić na kuchnie na wymiar?

Gotowe meble kuchenne

W sklepach meblowych czekają na nas różnorodne meble do kuchni do wyboru. Są to zarówno bardziej nowoczesne meble kuchenne, jak również te w stylu tradycyjnym.

Dzisiaj meble kuchenne najczęściej możemy dobrać indywidualnie z katalogu producenta, na przykład możemy zakupić określoną liczbę szafek dolnych i górnych, a następnie dobrać do nich odpowiadające nam wyposażenie, w tym blaty, zlewozmywaki, akcesoria wewnętrzne.

Za kuchnie nowoczesne i tradycyjne ze sklepu zapłacimy przystępną cenę, niemniej jednak wszystko zależne jest od wybranych przez nas wariantów mebli. Jednak najczęściej meble gotowe to niższy wydatek niż te na wymiar, co jest ich dużym plusem. To sprawdzona propozycja dla osób, które nie dysponują dużym budżetem na wykończenie kuchni.

Z drugiej jednak strony meble gotowe w małej kuchni mogą sprawiać niemałą trudność w odpowiedniej aranżacji. Należy dokładnie wymierzyć pomieszczenie i dobrać takie warianty mebli, które będą najlepiej sprawdzały się w danym wnętrzu. Nie mamy jednak gwarancji, że przy ścianach nie pozostanie nam wolna przestrzeń wynikająca z braku idealnego dopasowania.

Zalety gotowych mebli kuchennych:

 • - różne warianty wzorów do wyboru
 • - atrakcyjne ceny
 • - łatwa dostępność
 • - możliwość kupna mebli od ręki


Wady gotowych mebli kuchennych:

 • - brak idealnego dopasowania
 • - mniejsza elastyczność w aranżacji kuchni
 • - gorsza jakość w przypadku tanich mebli


Meble kuchenne na wymiar


Druga propozycja dla osób aranżujących małe kuchnie to meble kuchenne na wymiar. W tym przypadku mówimy o meblach tworzonych na indywidulne zamówienie, które przygotowywane są według zamysłu klienta, a także dopasowywane są do wymiarów pomieszczenia.


Pracownik firmy pobiera wtedy wymiary, przygotowuje się projekt mebli, a po jego akceptacji trafia on do zakładu. Na koniec meble montowane są u klienta.


Zakłady stolarskie wykonujące kuchnie na wymiar działają obecnie w całym kraju, dlatego nie powinniśmy mieć trudności z ich wyborem. W Małopolsce usługi tego typu oferuje swoim klientom firma Wood Works Studio z Krakowa.


Kuchnia na zamówienie może być zarówno kuchnia tradycyjną, jak również nowoczesną. Szeroka gama różnych materiałów do wyboru pozwala na stworzenie indywidualnego projektu według pomysłów klienta, dzięki czemu nie musi on iść na kompromisy, jak ma to miejsce w przypadku mebli gotowych.


Małe kuchnie mogą znacząco zyskać na wyborze zabudowy na wymiar. Gdy pomieszczenie jest niewielkie, nieustawne, wtedy zakład stolarki może przygotować taki projekt kuchni na wymiar, która wykorzysta każdy wolny skrawek miejsca i sprawi, że codzienne korzystanie z tej przestrzeni będzie jeszcze wygodniejsze.


Z drugiej jednak strony musimy pamiętać o tym, że kuchnia na zamówienie będzie wtedy droższa niż meble gotowe. W zależności od wybranych materiałów cena może być nawet kilkukrotnie wyższa niż przy meblach gotowych ze sklepu.


Na meble kuchenne od stolarza trzeba będzie także zaczekać. Najczęściej kuchnia na zamówienie gotowa jest w ciągu około 2-3 miesięcy od złożenia na nią zamówienia, niemniej jednak w określonych przypadkach na meble trzeba będzie zaczekać jeszcze dłużej.


Zalety mebli kuchennych na wymiar:

 • - indywidualne dopasowanie do wnętrza
 • - kuchnie klasyczne i nowoczesne do wyboru
 • - możliwość wyboru najlepszych akcesoriów
 • - łatwa zabudowa AGD
 • - profesjonalne usługi projektowe


Wady mebli kuchennych na wymiar:

 • - wysoka cena mebli na wymiar
 • - długi czas oczekiwania na realizację usługi


Podsumowując, jeśli nie chcemy mieć trudności z aranżacją małej kuchni, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar. Wtedy wnętrze będzie zaaranżowane zgodnie z naszym gustem, a umeblowanie będzie idealnie pasowało do dostępnej przestrzeni!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image