Dodano dnia 29.11.2019, 07:45
Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach? Czym się kierować przy zakupie?
Kupno mieszkania poprzedzone jest szeregiem rozważań. Musimy przemyśleć jakie lokale bierzemy pod uwagę. Czy chcemy poszukać czegoś na długi okres, czy raczej tylko na kilka najbliższych lat. Oczywiście bardzo ważnym punktem jest budżet, jaki mamy na ten cel, jak i oczywiście lokalizacja. Odgrywa ona bardzo duże znaczenie, zależy od niej w jakim miejscu będziemy spędzać swój czas wolny oraz jak daleko będziemy mieli do naszego miejsca pracy czy w przypadku dzieci do szkoły. Ofert sprzedaży jest mnóstwo i każda z nich charakteryzuje się inną specyfiką.

Centrum miasta przyciąga możliwościami

Eksperci branży nieruchomości prowadzą mnóstwo statystyk, analiz na temat wyboru mieszkań deweloperskich. Zastanawiają się oni gdzie najlepiej inwestować i na jakich potencjalnych klientów w takiej sytuacji liczyć. Każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikę mieszkania w środku miasta, niesie ona za sobą styczność z ciągłym hałasem i ludźmi wokół o każdej porze dnia i nocy. Dotyczy to głównie większych miast, gdzie jest naprawdę spory ruch. Przykładowe stwierdzenie „Warszawa nigdy nie śpi” nie wzięło się znikąd. Oczywiście da się do tego przyzwyczaić, wszystko kwestią czasu. Zazwyczaj osobami, które decydują się na takie lokale są młodzi ludzie, studenci albo single, których przekonuje dużo możliwości wokół. Jest to zarówno dobre miejsce komunikacyjnie -z centrum miasta da się dojechać wszędzie, jak i pod względem kulturalnym. Serce miasta jest bogate w restauracje, kluby, kina, teatry, wszelkie wydarzenia są w zasięgu ręki.

Coraz więcej osób ucieka poza miasto

Cały czas w pędzie, hałasie i tłumie. Nie oszukujmy się, centrum miasta rządzi się swoimi prawami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na bardziej oddalone dzielnice, albo nawet okoliczne miejscowości. Szczególnie taki wybór pada u rodzin z dziećmi, albo po prostu u ludzi, którzy cenią sobie spokój i naturę. Cisza, zielone otoczenie oraz bezpieczeństwo kuszą potencjalnych kupujących. Fajnie jest po całym tygodniu, spędzonym w biurze móc wyjść na świeże powietrze, pójść na spacer z psem czy pobawić się z dziećmi na podwórku. Widząc zapotrzebowanie, buduje się coraz więcej oddalonych osiedli, mieszkań deweloperskich z bogatą infrastrukturą. Jednak nie może być wszystko takie różowe… Mieszkanie na obrzeżu niesie za sobą głownie problem komunikacyjny. Dojazdy zabierają nam bardzo dużo czasu, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Musimy dobrze przemyśleć czy za większy komfort życia jesteśmy w stanie poświęcić kilka godzin dziennie na dojazdy.

Jak to wygląda z finansowej kwestii?

Chyba nikogo nie zdziwi, że w tym aspekcie również dostrzeżemy różnicę. Mieszkania deweloperskie w centrum są drogie, co prawda, większość cechuje mały metraż, ale i tak w przeliczeniu na 1m2 wychodzi to dużo. Lokalizacja na obrzeżu miasta jest zazwyczaj tańsza, często w cenie mieszkania w środku miasta, możemy tam kupić dom. Nie zapominajmy jednak, że przy tej cenie należy liczyć się dodatkowo z kosztami dojazdów, które z perspektywy czasu małe nie są. Niewątpliwie, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, dostosowując je do naszych potrzeb. Jest to poważna decyzja, dlatego nie podejmujmy jej zbyt pochopnie.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image