Dodano dnia 07.09.2021, 10:51
Mitsubishi Heavy Industries – nowoczesne technologie w przemyśle
Mitsubishi Heavy Industries, czyli producent nowoczesnych technologii i firma znana z innowacyjnych rozwiązań, należy do czołówki tego typu przedsiębiorstw na świecie. Spójrz na to, jak Mitsubishi wspiera przemysł.

Kilka słów o Mitsubishi Heavy Industries

Mitsubishi Heavy Industries to ponad 100-letnie doświadczenie we wspieraniu przemysłu. Firma zajmuje się dostarczaniem produktów oraz usług w zakresie klimatyzatorów, maszyn przemysłowych, budowy statków i statków powietrznych i kosmicznych, elektrociepłowni czy też hutnictwa. Koncern to obecnie 8 biur mieszczących się w Japonii, 9 fabryk, 6 ośrodków badawczo-rozwojowych oraz 6 zamiejscowych biur. Prócz wymienionych gałęzi przemysłu, Mitsubishi Heavy Industries realizuje się także, wspierając sektor energii, transportu i bezpieczeństwa oraz środowiska naturalnego. Wszystkie urządzenia japońskiej firmy słyną z niezawodności oraz najwyżej jakości i troski o środowisko naturalne.

Mitsubishi Heavy Industries światowy producent silników różnego przeznaczenia

Silniki Mitsubishi to wsparcie różnych dziedzin przemysłu i japońska precyzja widoczna w każdym egzemplarzu. Silnik benzynowy Meiki to na przykład komponenty wykorzystywane w maszynach rolniczych. Dzięki zaawansowanej technologii silnik wyróżnia się bardzo niską emisją spalin, płynnym rozruchem i zmniejszonym poziomem wibracji i hałasu. Oprócz tego silniki Mitsubishi można spotkać w wielu autach tej marki, ale nie tylko. Znajdują zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych, a także innych urządzeniach AGD. Jeśli zależy Ci na konkretnym modelu silnika lub poszukujesz najlepszego rozwiązania dla siebie, skorzystaj z usług dystrybutora Deutz www.bthfast.pl.

Technologie lotnicze Mitsubishi Heavy Industries

Mitsubishi Heavy Industries jest obecne również na rynku lotniczym, gdzie już w latach 50 XX wieku wraz z innymi dużymi japońskimi przedsiębiorstwami zaangażowało się projektowanie oraz produkcję pierwszego japońskiego samolotu pasażerskiego, NAMC YS-11. Pierwszym samodzielnie projektowanym i produkowanym samolotem było Mitsubishi MU-2. Ten transportowiec bywa określany jako najbardziej udany model samolotu w powojennej rzeczywistości.

Obecnie Mitsubishi posiada obiekty lotnicze zlokalizowane w Komaki, Aichi, Nagoi oraz Mississauga w Kanadzie. W 2008 roku koncern powołał do życia Mitsubishi Aircraft Corporation, która ma na celu stworzenie regionalnego samolotu pasażerskiego Mitsubishi Regional Jet.

Przemysł stoczniowy Mitsubishi Heavy Industries

Kolejną gałęzią istotną z punktu widzenia Mitsubishi Heavy Industries jest przemysł stoczniowy. Te działania rozpoczęły się jeszcze w XIX wieku. Stopniowo firma stawała się jednym z głównych przedsiębiorstw odpowiedzialnych za budowę statków komercyjnych oraz wojskowych, wykorzystywanych również w trakcie II wojny światowej. Mitsubishi Heavy Industries posiada swoje zakłady stoczniowe zlokalizowane w Kobe, Shimonoseki czy w Nagasaki. Ostatni z wymienionych zakładów zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych statków handlowych oraz pasażerskich statków wycieczkowych.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image