Dodano dnia 16.04.2018, 14:21
Mobilne przyczepy VMS - jakie jest ich zastosowanie?
Mobilne przyczepy VMS to zupełnie nowa jakość na polskich drogach. Do użytku weszły stosunkowo niedawno, ale obecnie firmy, które zajmują się budową czy modernizacją dróg nie mogą sobie bez nich wyobrazić swojej pracy.

Mobilne przyczepy VMS emitują specjalne komunikaty, bardzo pomocne podczas okresowych remontów dróg. Są bardzo przydatne w sytuacji, gdy dany odcinek drogi podlega remontowi lub zachodzi konieczność zmiany organizacji ruchu, na przykład zamknięcia jednego z pasów ruchu. Oczywiście przyczepa jest zaopatrzona w koła, w związku z tym może przemieszczać się równocześnie wyświetlając odpowiednie komunikaty.


Znaczenie znaków zmiennej treści wyświetlanych przez mobilne przyczepy VMS wzrasta z każdym rokiem. Ta bardzo Innowacyjna technologia ostrzegania i oznakowania, zasilanego elektrycznie, pozwala na dowolne sterowanie treścią znaku, a tym samym dostosowanie go do panujących na drodze warunków.


Jest bardzo wiele korzyści, jakie wynikają z zastosowania takich urządzeń jak mobilne przyczepy VMS:

  • - możliwość wyświetlania dowolnej liczby komunikatów: zakazu, nakazu, informujących o niebezpieczeństwie lub innych symboli
  • - treści mogą być wyświetlane w sposób statyczny, sekwencyjny, a nawet w formie krótkich animacji
  • - zasilanie jest bardzo proste, za pomocą wbudowanego akumulatora lub z sieci 230V
  • - bardzo łatwy transport za pomocą zwykłego samochodu osobowego lub dostawczego


To właśnie duża mobilność tych urządzeń decyduje o ich szybko rosnącej popularności. Takie urządzenia bardzo łatwo przewieźć i umieścić we wskazanym miejscu. Dlatego mobilne przyczepy VMS coraz częściej instalowane są na przykład w miejscach wypadków, czy innych kolizji drogowych. Także świetnie sprawdzą się w sytuacji nagłego zdarzenia na drodze, na przykład zablokowania drogi przez drzewo, które upadło na drogę w wyniku burzy lub innych zdarzeń meteorologicznych.


Dzięki temu, że na tablicach wyświetlane mogą być różne treści, informacja na nich zawarta dotyczy dowolnego rodzaju obszarów ruchu drogowego. Bardzo często mobilne przyczepy VMS wyposażone są w specjalne wysięgniki o długości ramienia nawet do ośmiu metrów. Pozwala to na umieszczenie tablicy z informacją, którą chcemy przekazać uczestnikom ruchu drogowego, na stosunkowo dużej wysokości, co sprawia, że jest ona doskonale widoczna ze znacznej odległości. W praktyce kierowcom pojazdów osobowych nie zasłaniają jej poprzedzające je samochody ciężarowe lub naturalne wzniesienia teremu.


To sprawia, że znacząco może poprawić się bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy z dużym wyprzedzeniem informowani są, że zbliżają do potencjalnie niebezpiecznego odcinka drogi, na przykład do miejsca kolizji.


Mobilne przyczepy VMS
to również produkt bardzo energooszczędny. Dzieje się tak, dzięki żarówkom LED oraz możliwości zasilania akumulatorowego. W ten sposób mobilne przyczepy VMS nie zużywają dużych ilości energii.


Dobrej jakości tablice sprawdzą się podczas każdych warunków meteorologicznych. Wyświetlane na tablicy komunikaty są doskonale widoczne nawet podczas silnych opadów deszczu lub śniegu. Zapraszamy na stronę producenta: http://tioman.pl/