Dodano dnia 15.06.2022, 08:49
Na co zwrócić uwagę wybierając przyczepę?
W ofercie rynkowej znajduje się szeroki wybór lawet i mobilnych platform przeznaczonych do przewozu towarów o mniejszych gabarytach. W sprzedaży są dostępne przyczepy towarowe, specjalne, z burtami oraz lekkie DMC 750 kg. Na jakie modele decydują się najczęściej kierowcy z prawem jazdy kat. B. Czy potrzebne są specjalne uprawnienia do holowania przyczepy samochodowej i poruszania się w zespole pojazdów? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule.

Typy przyczep samochodowych

Do prowadzenia zespołu pojazdów o łącznej masie 3,5 tony nie trzeba mieć dodatkowych uprawnień czy pozwoleń. Wystarczy prawo jazdy kategorii B. Ze względu na niską masę czy łatwość prowadzenia największą popularnością cieszą się przyczepy lekkie DMC 750 kg, które występują w wersji jedno- i dwuosiowej. Oferowane modele samochodowe są zazwyczaj wyposażone w burty otwierane z przodu lub z tyłu oraz plandekę ze stelażem. Doskonale nadają się do przewożenia materiałów budowlanych, mebli i innych ciężkich rzeczy podczas przeprowadzki czy remontu.Jak sugeruje nazwa przyczepa jednoosiowa została wyposażona w dwa koła umieszczone na jednej osi. Na ogół jest lżejsza oraz tańsza niż dwuosiowa. Charakteryzuje się jednak mniejszą ładownością i stabilnością niż przyczepa wyposażona w cztery koła. Przyczepa dwuosiowa gwarantuje większe bezpieczeństwo przedmiotom oraz zapewnia wyższy komfort jazdy. Posiada koła zamocowane na dwóch osiach i można nią przewozić większą ilość ciężkich ładunków.Jak dobrać przyczepę do własnych potrzeb?

Warto mieć na uwadze, że każda platforma mobilna powinna być odpowiednio oznakowana. Z tyłu przyczepy muszą się znaleźć odblaski w formie trójkąta, a z przodu i po bokach o dowolnym kształcie. Kierujący samochodem z przyczepką powinni zapoznać się z obowiązującymi przepisami drogowymi. Poza terenem zabudowanym istnieją następujące ograniczenia prędkości dla zespołu pojazdów: 70 km/h na drodze jednojezdniowej, 80 km/h na dwujezdniowej, szybkiego ruchu i autostradzie.Przed zakupem przyczepy warto zwrócić uwagę na parametry, takie jak: ładowność czy wymiary przestrzeni ładunkowej. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe oraz rodzaj materiału, z którego została wykonana. Solidne konstrukcje ze stali ocynkowanej ogniowo znajdują się w ofercie renomowanego producenta lawet i autotransporterów. Więcej informacji na temat oferowanych przyczep towarowych i samochodowych można znaleźć na stronie internetowej http://besttrailers.eu/!

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image