Dodano dnia 13.06.2018, 13:50
Najlepsza osłona na taras
Letnią porą każdy uwielbia spędzać czas na wolnym powietrzu, zarówno w ogrodzie, w parku, jak i na własnym balkonie czy tarasie, jeśli takowy posiada. W ten sposób można się dotlenić, nacieszyć się piękną pogodą i spędzić miło czas z bliskimi.

Każdy balkon czy taras, powinien być starannie przemyślany, pod względem aranżacji i zagospodarowania przestrzeni. To miejsce ma służyć wypoczynkowi, dlatego nie może tu zabraknąć mebli tarasowych, grilla a także roślin, dzięki którym to miejsce będzie jeszcze bardziej przytulne. Nie można też zapomnieć o jednej z najważniejszych rzeczy w takim miejscu, a mianowicie o odpowiedniej osłonie przeciwko zbyt intensywnym promieniom słonecznym a także osłonie przeciwdeszczowej.

Propozycji w tej kwestii jest wiele, ale jedną z najpopularniejszych są markizy tarasowe np. firmy Marper. Tego typu produkty, mają wiele zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć. Przede wszystkim każdego skusi ich niska cena, markizy są alternatywą dla dużych osłon tarasowych, które mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Z kolei markizę balkonową, można kupić już za parędziesiąt złotych, co jest wspaniałą okazją. Kolejną zaletą jest funkcjonalność i praktyczność tego produktu. Markiza tarasowa chroni przed słońcem, tworząc przyjemny cień na tarasie, chroni przed deszczem, więc można także w czasie niepogody spędzać czas na balkonie, a także ochrania przed wzrokiem sąsiadów, co szczególnie przydaje się mieszkańcom dużych bloków, gdzie jest mało prywatności.

Następną zaletą jest szeroki wybór kolorystyczny takich markiz, można je dopasować kolorystycznie do mebli wypoczynkowych na tarasie czy do ogólnej stylistyki tego miejsca. W ofercie sklepów z artykułami dekoracyjnymi, można znaleźć markizy jednokolorowe, markizy z ozdobnymi nadrukami a także ciekawymi grafikami.

Markizy są na tyle wytrzymałe i odporne na różne czynniki atmosferyczne i mechaniczne, że śmiało mogą osłaniać taras przez cały sezon wiosenno-letnio-jesienny. Łatwo się je montuje i składa, na zimę można je przechowywać zwinięte i dobrze zabezpieczone w odpowiednim miejscu w domu. Markizy te mają szerokie zastosowanie, można je zakładać na przydomowych tarasach, na balkonach w blokach a także na patiach firmowych. Dzięki takiej osłonie można przebywać na zewnątrz budynku, nie zależnie od pogody i temperatury na dworze.

Artykuł Partnera