Dodano dnia 09.06.2021, 21:31
Nasiona marihuany - czy w Polsce są legalne?
Sprzedaż oraz posiadanie nasion konopi to w Polsce wciąż bardzo kontrowersyjny temat. W wielu kręgach wywołują spore emocje i są przedmiotem debat. Wiele osób wciąż traktuje nasiona marihuany jako narkotyk, który powinien być nielegalny. A jak jest naprawdę? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wątpliwości.

Nasiona marihuany a prawo – można je posiadać czy nie?

Podobnie jak w całej Unii Europejskiej, tak i w Polsce, można posiadać i sprzedawać nasiona marihuany. Jednym z legalnych źródeł jest sklep Hiszpańskie Nasiona. Wspomniane nasiona same w sobie nie posiadają one żadnych substancji narkotycznych i są sprzedawane wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Co należy podkreślić, to w naszym kraju nielegalne jest ich kiełkowanie oraz hodowla. Reguluje to nowelizacja ustawy z 2017 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Legalne posiadanie nasion konopi – co można z nimi zrobić?

W kilku państwach europejskich, jak na przykład w Holandii, można posiadać kilka gramów marihuany na własny użytek. Jednak nasze przepisy są znacznie mniej liberalne. Ma to związek z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, która ma na celu ochronę obywateli przed skutkami uzależnienia się od narkotyków. Co w takim razie można u nas robić z produktami, jakimi są nasiona marihuany? W sklepie Hiszpańskie Nasiona dostaniesz artykuły, którymi możesz w sposób legalny rozporządzać według ustalonych kryteriów. W Polsce nasiona marihuany kupisz jedynie w celach kolekcjonerskich. Możesz też je sprzedać oraz kolekcjonować.

Podział użytkowników nasion marihuany – czym się między sobą różnią?

Osoby, które kupują nasiona, korzystają z marihuany medycznej lub rekreacyjnej. Ten drugi rodzaj nie zawsze jest legalny. Wiąże się to z tym, że często dochodzą tu takie aspekty jak uprawa, hodowla oraz palenie konopi. Inaczej to wygląda przypadku jej medycznego zastosowania. Marihuana medyczna często jest stosowana na przykład przez osoby chorujące na epilepsję. Może ona zmniejszyć ryzyko wystąpienia ataków.

Medyczna marihuana dziś występuje w wielu postaciach. Można ją dostać w postaci suszu do palenia, kapsułek czy też aerozolu oraz oleju CBD. Padaczka to nie jedyna choroba, której leczenie może być wspomagane przez marihuanę. Jest ona nieoceniona również w przypadku występowania jaskry oraz nowotworów. Często przyjmowana jest także przez osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. U chorych na depresję lub nerwice również okazuje się pomocna. Zmniejsza poczucie bezradności i przyczynia się do poprawy samopoczucia.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image