Dodano dnia 01.12.2018, 10:48
Niepotrzebne książki – co z nimi zrobić?
Wiele osób ma niepotrzebne książki, z którymi nie wie co zrobić. Robisz porządki i szkoda ci ich wyrzucić? Poznaj niebanalne pomysły, które podpowiedzą ci, co zrobić z niepotrzebnymi książkami.

Nie tylko osoby o dużym sentymencie do przedmiotów, lecz również skrajni minimaliści niejednokrotnie mają problem z niepotrzebnymi książkami, których szkoda im się pozbyć. Wiele osób myśli, że stare książki trzeba wyrzucić, bowiem nie ma na nie innego sposobu. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę istnieją różne sposoby na niepotrzebne książki, z których warto skorzystać. Poznaj najpopularniejsze z nich.

Jakich książek warto pozbyć się ze swojej biblioteczki?

Niektórzy trzymają je na półce ze względu na sentymenty, inni z kolei patrzą na nie przez pryzmat pieniędzy, które na daną książkę wydali. Na szczęście z pewnością jednym i drugim przydadzą się pomysły mówiące o tym, co zrobić z niepotrzebnymi książkami. Jednak skąd mamy wiedzieć, które książki są nam potrzebne, a których warto się pozbyć? Warto pozbyć się podręczników i ćwiczeń ze szkolnych lat, a także książek, których treść już dawno jest nieaktualna. Ze swojej biblioteczki można wyrzucić także te pozycje, które nie przypadły nam do gustu i te, o których wiemy, że już nigdy do nich nie powrócimy.

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Podarować ją jako prezent

Książki w stanie idealnym, które nie przypadły nam do gustu, można podarować jako niezobowiązujący prezent na urodziny, święta i inne okazje. Jednak nietrafione książki to coś, czego nie należy wciskać pierwszej lepszej osobie, lecz komuś, kogo nie tylko interesuje czytanie książek, lecz również kategoria, którą reprezentuje oferowana przez nas pozycja książkowa.

Wymienić się

Książkowe wymiany zyskują na popularności i to nie tylko stacjonarnie, lecz również online. Coraz więcej osób organizuje wymiany książkowe na blogach i forach internetowych, z których może skorzystać każdy spełniający warunki określone przez organizatora. Ponadto, jeżeli nie wiemy, gdzie znaleźć osobę, która organizuje takie przedsięwzięcie, sami możemy zorganizować książkową wymianę.

Sprzedać

Niektórzy nie mają czasu na książkowe wymiany i nie znają nikogo, kogo interesuje czytanie książek. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż książek. Jednak i ona bywa czasochłonna, w końcu nie tylko trzeba zastanowić się, gdzie sprzedać swoje książki, ale i należy znaleźć potencjalnych kupców i wymieniać z nimi liczne wiadomości. Ci, którzy lubią konkretne i szybkie rozwiązania, mogą zdecydować się na sprzedaż książek w skupie i to przez Internet. Można zrobić to między innymi poprzez stronę skupksiazek.pl.

Znaleźć dla nich nowe zastosowanie

Warto pamiętać, że każdy skup książek ma swoje zasady i niemal każdy z nich ma określony rodzaj pozycji książkowych, których do swoich zbiorów nie przyjmie. Dla takich książek sami możemy znaleźć nowe zastosowanie. Niektórzy używają ich jako podpałka do kominka, inni oddają na makulaturę, a jeszcze inni traktują jako oryginalny papier do pakowania prezentów i licznych przesyłek pocztowych.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie