Dodano dnia 05.12.2018, 13:46
Notebook czy tablet w podróży- jaki sprzęt przenośny wybrać?
Notebooki i tablety stają się coraz popularniejsze. Są najczęściej wybierane przez osoby pozostające w stałym ruchu, które prowadzą aktywny tryb życia. Wymagają oni, by ich sprzęt doskonale sprawdzał się do pracy, rozrywki i jednocześnie był lekki i poręczny, idealny w podróży. Wymagania te spełniają wspomniane tablety i notebooki. Sprawdźmy, czym charakteryzują się te urządzenia i które z nich warto zakupić.

Tablet - uproszczony sprzęt mobilny

Tablet swoją funkcjonalnością przypomina laptop i smartfon. Jest to prosty sprzęt mobilny, na którym można z powodzeniem korzystać z systemu operacyjnego, licznych aplikacji, programów czy gier. W porównaniu z laptopami i notebookami tablety są zdecydowanie mniejsze, a ze względu na brak klawiatury ich waga jest również niższa. Doskonale sprawdzają się w trakcie podróży, jak i na co dzień. Wśród zalet warto podkreślić oprócz ich poręczności także prostą i intuicyjną obsługę. Warto jednak zauważyć, że na tablecie wykonywanie bardziej skomplikowanych działań, korzystanie z kilku programów jednocześnie może być niewygodne.

Wyświetlana klawiatura dobrze sprawdza się przy codziennym użytkowaniu, jednak pisanie dłuższych tekstów zazwyczaj jest uciążliwe. Dla wielu osób problemem okazuje się również nietrwała, łatwo pękająca szybka. Sprawdź tutaj, jak szybko wyeliminować taką usterkę.
Na rynku dostępne jest wiele rodzajów tabletów. Wyróżniają się one swoją wyglądem, ceną i przede wszystkim wydajnością. Podczas dokonywaniu zakupu koniecznie poświęćmy więcej czasu na dokładne zapoznanie się z parametrami danego sprzętu, gdyż niekiedy drogie tablety cechują się niższą funkcjonalnością od tańszych laptopów.

Notebook – na co dzień i w podróży

Notebooki obecnie niewiele różnią się od popularnych laptopów. Granica pomiędzy tymi urządzeniami na przestrzeni lat znacznie się zatarła. Notebooki cechują się niewielkimi kształtami, niską wagą, co przekłada się na ich poręczność i mobilność. W odróżnieniu od tabletów posiadają klawiaturę, więc nawet wykonywanie skomplikowanych prac jest wygodne i komfortowe. Notebooki są wydajne, potrafią obsługiwać wiele programów i aplikacji, a do większości modeli można swobodnie podłączyć myszkę, rzutnik, monitor. Doskonale sprawdzają się w podróży i na co dzień, gdy musimy skorzystać z nich podczas pracy. Są uniwersalne – zadowolą zarówno biznesmenów, jak i graczy.

Notebooków, ze względu na ich parametry, nie można jednak postawić na równi z komputerami stacjonarnymi. Ponadto często nie ma możliwości ich rozbudowy czy modernizacji. Wiele osób narzeka również na awaryjność notebooków, jednak warto pamiętać, że zdarzające się usterki są w największym stopniu wynikiem złego użytkowania bądź też pojedynczych błędów konstrukcyjnych w pojedynczych produktach.

Wybór pomiędzy notebookiem a tabletem może być trudny. Jeśli chcemy podróżować z naszym sprzętem, oba produkty są godne uwagi. Warto przede wszystkim skupić się na parametrach wybieranych sprzętów, gdyż to właśnie ten aspekt w największym stopniu decyduje o funkcjonalności urządzeń.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie