Dodano dnia 02.02.2015, 18:26
Nowa era liftingu
Zanim nastąpił rozwój technologiczny, który wykorzystano w medycynie estetycznej, większość zabiegów upiększających i odmładzających, wykonywano na sali operacyjnej. Dla młodszego wyglądu kobiety najczęściej poddawały się liftingowi. Kiedy natomiast wprowadzono nowe rodzaje zabiegów, lifting stał się niemodny. Teraz powraca do łask, ale w nowej formie.

Czym jest lifting?

 

Lifting jest to zabieg, którego założeniem jest uzyskanie mniejszego wyglądu poprzez naciągnięcie skóry. Jedną z oznak starzenia, oprócz zmarszczek, była też obwisła skóra. Dlatego jeśli chcieliśmy się odmłodzić, musieliśmy pójść do lekarza, wykonać serię badań, a następnie poddać się narkozie na stole operacyjnym. Lekarz poprzez nacięcia naciągał skórę. Jednak efekt był tak sztuczny, że od razu było widać, kto zmieniał swoje rysy z pomocą skalpela.

 

Bye, bye lifting!

 

Sztuczny efekt nie był tym, czego oczekiwali pacjenci. Dlatego w medycynie estetycznej pojawiły się nowe zabiegi, które umożliwiły osiągnięcie młodszego wyglądu bez konieczności poddawania się operacji. Jednym z zabiegów, który zastąpił lifting stał się botoks. Zabieg nie wymagał długich przygotowań, ani licznych badań. Wystarczyło przyjść do gabinetu i w ciągu pół godziny mogliśmy spłycić zmarszczki. Botoks, jako wypełniacz, doskonale sprawdzał się też przy kształtowaniu rysów twarzy. Wstrzykiwano go przy kościach policzkowych, aby je uwydatnić i sprawić, że skóra stawała się jędrniejsza. Jednak wszystko to, co nagle staje się popularne, może stać się też passe. I nie chodzi tylko o to, że przyszły inne wypełniacze, jak choćby kwas hialuronowy, który zastąpił botoks, ale o to, że niektórzy nie znali umiaru. I tak wiele gwiazd filmowych mogło pozostać wiecznie młodymi, ale przesadzali z zabiegami i przez poddawanie się zbyt dużej ilości zabiegów, ich twarz stawała się maską.

 

Witaj z powrotem!

 

Chociaż botoks od wielu lat jest nadal bardzo popularny i często stosowany, to jednak kobiety pragnęły takie efektu, jaki dawał lifting, tyle że bardziej naturalnego. Całe szczęście naukowcy wymyślili nici liftingujące. Nici liftingujące to nadal nowość w medycynie estetycznej - mówią specjaliści z Kliniki Esteticmed w Bydgoszczy - W naszych gabinetach używamy nici Silhouette Soft, które są bardzo proste w aplikacji i bardzo skuteczne. Nici wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły. Na nich znajdują się specjalne haczyki, które umożliwiają prezycyjne zaczepienie się pod skórą i uzyskanie w pełni naturalnego efektu liftingu. Są też bezpieczne dla pacjentów, gdyż wykonano je z materiałów naturalnych, hypoalergicznych. Nici pozwalają uzyskać efekt odmłodzenia nawet na 2 lata. W tym czasie rozpuszczają się one w organizmie.

 

Pacjentki doceniają ten zabieg, bo daje on natychmiastowy efekt, a jest do tego bezbolesny. Dla pełnego komfortu pacjentów stosuje się miejscowy środek znieczulający, ale nie jest to zabieg inwazyjny. Z pomocą nici liftingujących można ujędrnić nie tylko skórę twarzy, lecz także szyję i dekolt.

 

Nici w ginekologii estetycznej

 

Popularność nici liftingujących przerosła oczekiwania. Pacjenci zaczęli się domagać, aby z ich pomocą rozwiązać również problemy natury intymnej. I tak nici trafiły do ginekologii estetycznej. Tutaj stosuje się z kolei nici Vaginal Narrower. Działają tak samo jak nici Silhouette Soft, z tą różnicą, że rozwiązują problem obwisłej skóry krocza, która jest efektem menopauzy lub porodu naturalnego. Pacjentki są świadome swojej seksualności i chcą rozwiązywać również problemy intymne. A skoro mogą to zrobić w prosty sposób, to czemu z tego nie skorzystać? - tłumaczą lekarze z Kliniki Esteticmed.

 

Działania dodatkowe


Nici liftingujące, dzięki temu że są wszczepiane pod skórę, nie tylko działają natychmiastowo, lecz także mają działanie dodatkowe w postaci pobudzenia komórek kolagenowych, które znajdują się w naszej skórze. Kolagen odpowiada za jędrność skóry i jej napięcie. Z wiekiem jest go mniej, dlatego skóra staje się obwisła. Wszczepione nici natomiast budzą go, dzięki czemu zyskujemy naturalną jędrność skóry.

Tekst przygotowany we współpracy z: http://www.esteticmed.pl/