Dodano dnia 02.12.2019, 20:27
Nowa kierownica Twojego motocykla - jak ją dobrać?
W niektórych sytuacjach wymiana kierownicy w motocyklu jest konieczna. Ma to miejsce, kiedy kierownica się wygnie, ulegnie złamaniu lub po prostu chcemy uatrakcyjnić wygląd maszyny lub sprawić, że komfort jazdy będzie większy. Warto wiedzieć czym się kierować podczas dobierania nowej kierownicy.

Materiał, z którego wykonano kierownice

Kierownica do motocyklu może być wykonana z różnych materiałów. Najbardziej popularne to aluminium lub stal. Kierownice z aluminium mogą mieć różne kolory. Wszystko zależy od stylizacji motocykla i upodobań kierującego. Podczas wyborów nie można jednak kierować się tylko walorami estetycznymi. Bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim ich praktyczne zastosowanie, dopasowanie do modelu motocykla, a także jakość wykonania. Kupując kierownice aluminiowe, warto zwrócić uwagę także na ciężarki. Kierownice wykonane z aluminium najlepiej się sprawdzają przede wszystkim w motocyklach przeznaczonych do celów sportowo - turystycznych lub offroadowch.

Z kolei kierownice stalowe zapewniają dużo lepszą ergonomię, a także komfort jazdy. Ich nowoczesny design przypada do gustu wielu motocyklistom. Warto także zwrócić uwagę na to, że układ kierowniczy zapewnia duże bezpieczeństwo i jest on wykonany z jak największą dbałością o jakość. Ponadto obecność specjalnej powłoki, gwarantuje stuprocentową ochronę przed zarysowaniami i korozją.


O czym jeszcze pamiętać wybierając nową kierownicę?

Wymiana kierownicy nie jest bardzo skomplikowana, dlatego jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba nie warto zwlekać. Ponieważ wybór kierownic na rynku jest bardzo duży, oprócz materiału, z którego ją wykonano, warto także zwrócić uwagę na inne kwestie. Nie bez znaczenia jest kolor. Kierownica powinna się dobrze prezentować i pasować do motocykla. Można znaleźć kierownice w wersji lakierowanej lub matowej.

Jeżeli posiadamy motocykl sportowy, warto pomyśleć nad zakupem specjalnego rodzaju kierownic. Są one wykonane z aluminium o najwyższej jakości, zazwyczaj mają czarny kolor. Ciekawym rozwiązaniem są także kierownice, które można znacznie unieść, aby przyjąć wygodną pozycję w trakcie jazdy.

Kierownica jest odpowiedzialna za wiele funkcji w trakcie jazdy. Przede wszystkim pozwala ona na komfortowe kierowanie pojazdem, sterowanie nim, uruchamianie sprzęgła, przyspieszanie, a także hamowanie. Dlatego musi być dobrze dobrana i zamontowana. Każdy motocyklista jest inny i cechuje go inny styl jazdy, dlatego dobór kierownicy to kwestia w pełni indywidualna. W razie jakichkolwiek problemów, warto poprosić o pomoc specjalistów pracujących w sklepie z częściami do motocykli. Na pewno znajdą oni najlepsze rozwiązanie.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image