Dodano dnia 04.08.2020, 10:25
Nowoczesna sala komputerowa dla szkół w formie pracowni terminalowej
Sala komputerowa w szkole powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a jednocześnie wygodna w codziennej eksploatacji. Istotne jest to, aby przystosować ją do aktualnie obowiązujących standardów. Wiadomym jest, że zakup wyposażenia to ogromne obciążenie finansowe.

Właśnie dlatego wiele placówek decyduje się na sprzęt używany, którego parametry użytkowe pozostawiają wiele do życzenia. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji tańsze, a jednocześnie lepsze rozwiązania. Jednym z nich jest pracownia terminalowa, która jest ekonomiczna, a jej wdrożenie przebiega w ekspresowym tempie.

Sprawne zaprojektowanie pracowni

Terminowa pracownia informatyczna może zostać w stu procentach przystosowana do indywidualnych potrzeb oraz wymagań. Odbywa się to wyjątkowo sprawnie, co stanowi ogromną zaletę. Do jednego terminala można podłączyć kilkanaście stanowisk roboczych. Plusem jest brak konieczności zakupu komputerów - wysokiej klasy sprzęt to nawet 4-5 tysięcy złotych za sztukę. Właśnie dlatego pracownia terminalowa jest zwykle kilkadziesiąt złotych tańsza, niż tradycyjna. Ciężko wyobrazić sobie lepszy sposób na zaoszczędzenie gotówki. Utrzymanie pracowni terminalowej także jest tańsze.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/

Niekłopotliwe podłączenie urządzeń

Nie każdy wie, jak wygląda pracownia terminalowa. Na pierwszy rzut oka prezentuje się ona, jak zwykła sala informatyczna. Stanowisko robocze nie posiada jednak komputera, a wyłącznie monitor, klawiaturę, mysz oraz słuchawki. Każde z nich jest podłączone do jednego terminala. Proces konfiguracji sieci nie stwarza najmniejszych problemów. Oczywiście jest on realizowany przez ekspertów, co stanowi wielkie udogodnienie. Administracja siecią informatyczną także nie stanowi problemu. Wynika to z faktu, że wszelkie aplikacje oraz programy instalowane są wyłącznie raz, a następnie udostępniane użytkownikom pracowni komputerowej. Niesie to za sobą ogromną oszczędność czasu.

Proste zarządzanie

Myślisz, że zarządzanie pracownią terminalową wymaga specjalistycznych szkoleń? Nie jest to prawdą! To zadanie, z którym poradzi sobie praktycznie każdy - nawet osoby, które nie posiadają doświadczenia. Każdy użytkownik pracownik to odrębny profil. Administrator decyduje, jakie dane zostaną mu udostępnione. Oczywiście to do niego należy również blokada dostępu. Nie trzeba więc obawiać się, że uczniowie będą mogli korzystać bez zgody z dysku nauczyciela. Na uwagę zasługuje również brak konieczności przesyłu plików, ponieważ znajdują się one na wspólnej przestrzeni dyskowej. Można zapomnieć o płytach CD, czy tez pendrive-ach.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image