Dodano dnia 16.10.2020, 11:27
Nowy MacBook Air
Nie ma wątpliwości, że MacBook Air to wyjątkowy sprzęt od Apple. Doskonały design, świetne podzespoły sprawiają, że to jedyny w swoim rodzaju komputer przenośny. Idealny zarówno do codziennego użytkowania, a także jako narzędzie pracy. Jaki jest nowy MacBook Air?

Nowy MacBook Air – szybsza wydajność

Pod koniec marca 2020 roku zadebiutował odświeżony MacBook Air. I choć na pierwszy rzut oka, niewiele różni się od poprzednika, to jednak wprowadzono do niego niezbędne poprawki kosmetyczne. Zacznijmy od tego, że wyposażono go w piekielnie dobry procesor Intel Core i5 ósmej generacji, który jest dwukrotnie wydajniejszy! Do tego mamy do 80% szybszą grafikę. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się efektywniejszym wykonywaniem codziennych czynności. Dodatkowo posiada on możliwość rozbudowania pamięci RAM aż do 16 GB. Nowego MacBooka wyposażono w wyświetlacz Retina 13.3″ o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli. W porównaniu do starszego modelu ma aż 48% więcej kolorów, dzięki czemu obraz jest bardziej wyrazisty oraz uwydatnia szczegóły.

Nowy MacBook Air – wyjątkowy komputer przenośny

Jedną z fundamentalnych różnic jest zastosowanie klawiatury Magic Keyboard. Zapewnia wygodne pisanie. Co ciekawe, obudowa została wykonana w 100% z aluminium, pochodzącego z recyklingu. Do wyboru mamy kolor złot, srebrny oraz gwiezdną szarość. Zalogować się możemy za pomocą Touch ID, którego zapewne większość kojarzy z iPhone’ów. Wystarczy tylko zeskanować palec. Dzięki temu nie trzeba wpisywać hasła. Nie można nie wspomnieć jeszcze o baterii. Umożliwia ona pracę na urządzeniu aż 12 godzin na jednym ładowaniu.

Co więcej, w odświeżonej wersji mamy układ Apple T2 Security Chip. To wbudowane zabezpieczenia prywatności oraz szyfrowania danych. Wyposażono go w macOS Catalina, czyli najnowszą wersję zaawansowanego systemu operacyjnego. Jeśli do tej pory nie mieliśmy z nim styczności, to chwilę potrwa, zanim się przyzwyczaimy. Jednak szybko docenimy jego zalety. W internecie można znaleźć sporo poradników z obsługi, która tak naprawdę jest prosta.

Nowy MacBook Air – czy warto go kupić?

Sprzęt od Apple to bez wątpienia jeden z najbardziej dopracowanych urządzeń pod względem wyglądu. Jednak sam design to nie wszystko. Świetne podzespoły, system macOS oraz integralność Apple sprawia, że praca na nim jest wyjątkowo komfortowa i przyjemna. Nowa wersja dedykowana jest przede wszystkim osobom, które dużo podróżują i korzystają w podróży z przenośnego komputera. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi można go schować tak naprawdę wszędzie. Ponadto jest lekki i naprawdę poręczny. Zaś doskonałe podzespoły, które kryją się w tym niewielkim sprzęcie, zagwarantują przyjemną pracę z każdego miejsca.

Co prawda cena może odstraszyć, bowiem MacBook Air to wydatek rzędu od 4000 do 7000 złotych. Natomiast trzeba mieć świadomość, że produkty marki Apple są nieco droższe. Tym bardziej, ze poza świetnymi podzespołami, są naprawdę solidnie wykonane, z dbałością o każdy szczegół, a do tego bardzo wytrzymałe. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt kupujemy na kilka dobrych lat.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image