Dodano dnia 10.05.2018, 13:42
Od którego roku życia przyswajać dziecko z językiem obcym?
Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko zdobyło odpowiednie wyksztalcenie i w przyszłości realizowało się zawodowo. W dzisiejszych czasach, by móc osiągnąć ten cel niezbędne jest poznanie przynajmniej jednego języka obcego. Wybór najczęściej pada na angielski, choć zdarza się także, że dziecko woli uczyć się niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego.

Odpowiedni wiek

Nie można jednoznacznie stwierdzić, w jakim wieku dziecko najszybciej będzie się uczyło. Zależy to od jego predyspozycji. Niektórzy na zajęcia językowe posyłają już trzylatków, inni wstrzymują się do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto bowiem podkreślić, że to właśnie najmłodsi mają niezwykłą umiejętność skutecznego przyswajana wiedzy. Niestety, nie każde dziecko będzie skore do tak wczesnej nauki. W takiej sytuacji nie zmuszajmy go do lekcji. Lepiej zastosować naukę poprzez zabawę. Na początek możemy spróbować tej metody nawet w domu. Wspólnie z pociechą oglądajmy bajki, gdzie bohaterowie posługują się językiem obcym, śpiewajmy proste piosenki czy powtarzajmy rymowanki. Takie sposoby z pewnością przypadną do gustu maluchowi i będą świetnym wstępem do kontynuacji nauki.

Nieco później

Dzieci w starszym wieku warto zapisać do szkoły językowej. Lincoln.edu.pl to miejsce, gdzie szybko przyswoją podstawy i z chęcią zechcą kontynuować naukę. Świetnie przygotowana kadra, odpowiednie podejście do nauczania i urozmaicone lekcje przekonają nawet najbardziej upartego ucznia. Korzystając z usług Lincoln.edu.pl warto zapisać się na zajęcia z Native Speakerem. Dzięki temu, że prowadzi on kurs w swoim ojczystym języku nasza pociecha nie tylko pozna nowe zwroty ale także nauczy się odpowiedniej wymowy i wyćwiczy akcent.

Nikt nie zna swoich dzieci, tak jak rodzice. Zastanówmy się co zachęci malucha do nauki, nie róbmy niczego na siłę. Pamiętajmy, że przymuszanie do lekcji może przynieść odwrotny efekt i zniechęcić dziecko do przyswajania wiedzy. Jeśli nasza pociecha jest już starsza, porozmawiajmy z nią na temat ten temat i spróbujmy ustalić rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.

Artykuł Partnera