Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 14.03.2020, 11:41
Organizacja wyjazdów służbowych – 5 zasad
Organizowanie wyjazdów służbowych jedni mają we krwi, innym ciągle sprawia to problem. Jeśli masz dość niezadowolonych pracowników lub marnowania czasu na szukanie rozwiązań, które i tak się nie sprawdzają, koniecznie czytaj do końca. Przygotowane przez nas zasady organizacji wyjazdów dla pracowników niewątpliwie ci pomogą!
  1. Porozmawiaj z pracownikami

  2. Pierwszą podstawową zasadą, chociaż niestety często pomijaną, jest przeprowadzenie rozmowy z pracownikami. I nie - nie powinna to być rozmowa w formie przekazania informacji o podróży służbowej.


    Zawsze warto zapytać pracownika o to, jaki rodzaj noclegu i wyżywienia preferuje. Być może woli sam organizować sobie kwaterę albo z jakiś powodów nie może być w wybranym przez ciebie hotelu. To samo tyczy się transportu. Nie zawsze ten, który preferuje pracodawca, jest najlepszą opcją dla pracowników.

  3. Zarezerwuj nocleg

  4. Kiedy już dowiesz się, co preferują twoi pracownicy, możesz zarezerwować nocleg. Wymaga to wprawdzie znalezienia miejsca w odpowiednim standardzie i cenie, ale dzięki forStaff nie jest to już takie trudne, jak było kiedyś. Wykorzystując ten portal, łatwo dotrzesz do najlepszych ofert, zgodnych z twoimi oczekiwaniami i blisko miejsca pracy.

    Dzięki takiej rozmowie unikniesz organizowania podróży służbowej, na którą wszyscy pracownicy będą narzekać. To zresztą bardzo ważne, bo takie zaniedbania w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do dużych problemów. Niezadowolony pracownik to pracownik, który może odejść z pracy.
  5. Zbierz niezbędne dokumenty

  6. Wyjazdy służbowe wymagają przygotowania pewnych dokumentów, zwłaszcza tych księgowych. Warto więc pomyśleć o nich zawczasu, gdy nie jest jeszcze za późno. Wcześniejsze przygotowanie “papierologii” pomoże ci zresztą w zabezpieczeniu się przed zapomnieniem o czymś.

  7. Zadbaj o wyżywienie

  8. Pracownik na wyjeździe służbowym albo musi mieć zapewnione wyżywienie, albo musi dostać dietę. Istnieje też opcja, że sam kupi sobie jedzenie, ale wtedy pracodawca musi zwrócić mu poniesione koszty. Nie jest to więc najlepszy wybór, bo może wiązać się z większym wydatkiem niż to konieczne.

    Szczególnie polecane jest wyżywienie dostępne w miejscu noclegu. Jeśli możesz wybrać taką opcję, rozważ właśnie ją. Jest po prostu najwygodniejsza i dla pracownika, i dla pracodawcy.

  9. Zorganizuj transport

  10. Ostatnią, ale nie najmniej istotną zasadą jest organizacja transportu. Podobnie do wyżywienia - pracownik może sam się tym zająć, ale dla pracodawcy może to być kłopotliwe. Wybierz zatem najwygodniejszą opcję transportu i zakup odpowiednie bilety. Dobrze jest to zrobić na co najmniej tydzień przed podróżą służbową.



Artykuł Partnera
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image