Dodano dnia 12.10.2017, 11:41
Parkowanie przy lotnisku w Krakowie – wygoda i niskie koszty
Planujesz rodzinną podróż samolotem z Krakowa? Z pewnością zastanawiasz się jak dotrzeć do portu lotniczego. Wydawać by się mogło, że to nie lada wyzwanie. Skoro lecicie całą rodziną to bez wątpienia zabierzecie ze sobą również spory bagaż.

Jednak jeśli myślisz, że jesteś skazany na niewygodną podróż transportem zbiorowym albo drogą taksówką to jesteś w błędzie. Na lotnisko Balice możesz wyruszyć własnym autem i zostawić je na jednym z pobliskich parkingów. To rozwiązanie komfortowe i w pełni bezpieczne. Niekoniecznie też musi znacząco obciążyć Twój budżet.

Lotnisko Kraków – parkingi prywatne


W najbliższej okolicy lotniska w Krakowie znajdziesz wiele prywatnych, świetnie prosperujących parkingów. Prezentują się profesjonalnie, posiadają utwardzoną nawierzchnię, są oświetlone i ogrodzone. Całodobowy monitoring zapewnia pełne bezpieczeństwo pozostawionych tu pojazdów.


Standard na wszystkich parkingach prywatnych w Balicach jest bardzo podobny, różnice są niewielkie. Niemal każdy operator oferuje klientom dowóz pod terminal portu lotniczego. W sytuacji kiedy wybierasz się w podróż z całą rodziną taka usługa ma niebagatelne znaczenie.


Mimo dużego komfortu, proponowane ceny są na akceptowalnym poziomie. Rezerwacji parking lotnisko kraków możemy dokonać przez internet. Za postój jednodniowy zapłacimy w granicach 10-20 zł. Dłuższe postoje – rzędu 7 dni – wygenerują koszty na poziomie od 40 do 70 zł. Jak widać parkingi w pobliżu Balic są stosunkowo tanie i nie zrujnują Twojego budżetu.


Parking na lotnisku w Krakowie


Jeśli jednak zależy Ci na tym aby dostać się możliwie jak najbliżej portu lotniczego, możesz skorzystać z parkingów usytuowanych bezpośrednio przy terminalu lotniska. To parkingi długoterminowe – wielopoziomowy (P1) i terenowe (P2 oraz P3). Jeśli zabierasz rodzinę w dłuższą podróż musisz liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku parkingów prywatnych. Tutaj pierwsza doba będzie Cię kosztowała 55 lub 45 zł – w zależności od rodzaju parkingu – natomiast każda kolejna to wydatek rzędy 25 lub 15 zł.


Lotnisko Balice – jaki parking wybrać?


Podsumowując: ceny parkingów prywatnych są bardziej znośne. Komfort miejsc postojowych jest na tym samym poziomie zarówno na parkingu oficjalnym lotniska w Balicach jak i tych prywatnych, które większą odległość od portu lotniczego rekompensują zapewnieniem darmowego transportu klientów pod drzwi terminala lotniska.


Sprawdź także: http://dziennikturystyczny.pl/2016/12/5-rzeczy-dzieki-ktorym-twoj-lot-bedzie-udany/