Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.10.2020, 17:44
Partnerstwo publiczno prywatne - co to takiego?
Partnerstwo publiczno prywatne jest ściśle powiązane z systemem zamówień publicznych. Ma to swoje uzasadnienie w sposobie pozyskiwania pieniędzy na wykonanie inwestycji - fundusze otrzymuje się ze środków publicznych zwykle na zasadzie przetargu. Takie prace realizuje się zgodnie z zapisami znajdującymi się w licznych aktach prawnych. Z tego powodu kancelarie oferujące różne formy partnerstwa publiczno prywatnego powszechnie współpracują z firmami, które interesują się publicznymi przetargami.

 

  1. 1. Partnerstwo publiczno prywatne - zakres pomocy
  2. 2. Jakie są formy partnerstwa publiczno prywatnego?



Budowa gminnej drogi, autostrady, linii kolejowej lub lotniska - to tylko niewielka część prac, których wykonawcę wybiera się w drodze przetargu publicznego. Partnerstwo publiczno prywatne stanowi wsparcie dla każdego przedsiębiorstwa, które zdecyduje się wziąć udział w przetargu, a następnie podpisze umowę na wykonanie określonych zadań. Dowiedz się więcej na temat form partnerstwa publiczno prywatnego.



Partnerstwo publiczno prywatne - zakres pomocy



Partnerstwo publiczno prywatne oferowane między innymi przez https://jacekkosinski.pl/uslugi/partnerstwo-publiczno-prywatne/ obejmuje działania, które są niezbędne do przygotowania się do przetargu, podpisania umowy ze zlecającym oraz negocjowania poszczególnych zapisów tej umowy. Kancelaria ustala szczegółowy zakres wsparcia dla danego klienta induiwydualnie, dostosowując swoje usługi do rodzaju przetargu, jego wielkości oraz liczby wykonawców i podwykonawców.

Przykładowo, w ramach partnerstwa publiczno prywatnego można liczyć na pomoc w tworzeniu umów na podstawie projektów budowy autostrad, podziemnych parkingów lub spalarni odpadów. Ponadto kancelaria może reprezentować spółki w różnych projektach oraz udzielać opinii na temat aktów prawnych, istotnych dla sposobu realizacji poszczególnych elementów projektu.



Jakie są formy partnerstwa publiczno prywatnego?


Formy partnerstwa publiczno prywatnego są zależne przede wszystkim od oczekiwań klienta. Może liczyć on na pomoc w negocjowaniu i zawieraniu umów, właściwej struktury inwestycji oraz przygotowywaniu dokumentacji przetargowej. Partnerstwo obejmuje również przygotowanie analiz przedrealizacyjnych i pełnej dokumentacji dotyczącej projektu.



Jeżeli wykonawca nie wywiąże się z projektu w terminie lub wykonana go nienależycie według ogłaszającego przetarg, kancelaria podejmuje się reprezentowania wykonawcy przed sądem lub Krajową Izbą Odwoławczą. Dzięki temu rozwiązuje się szybko spory dotyczące wynagrodzenia wykonawcy oraz jego odpowiedzialności za niedotrzymanie zapisów umowy.


Artykuł Partnera
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image