Dodano dnia 12.08.2019, 09:34
Pielęgnacja skórzanych butów nie musi być trudna. Zobacz kilka tipów
Buty wykonane ze skóry wyróżniają się wysoką jakością i znakomitym wyglądem. Jednak, aby nasze buty nie traciły na atrakcyjności, trzeba o nie odpowiednio dbać. Sprawdź, co trzeba robić, aby prawidłowo pielęgnować buty skórzane.

Postaw na jakość

Każdy z nas marzy o tym, aby jego buty były nie tylko zadbane, ale przede wszystkim doskonale spełniały swoje zadanie. Pierwszym krokiem, aby stało się to możliwe, jest zakupienie wysokiej jakości obuwia. Wbrew pozorom nawet najlepsza pielęgnacja butów nic nie wskóra, jeśli wcześniej zdecydujemy się na buty niskiej jakości. Dlatego też, jeśli chcemy kupić buty skórzane, powinniśmy skorzystać z szerokiej oferty sklepu internetowego tymoteo.pl. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przy kupowaniu butów ze skóry, koniecznie musimy też zakupić kilka akcesoriów, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się swoim zakupem bardzo długo.

Instrukcje są po to aby je czytać

Przy kupowaniu pasty do butów bardzo ważne staje się dopasowanie jej do rodzaju skóry, z którego wykonane zostało obuwie. W przeciwnym razie uzyskamy przeciwnym efekt od zamierzonego. Pomocne będą oczywiście instrukcje lub etykiety z zaleceniami producenta, które zawsze trzeba przeczytać.

Skóra skórze nierówna

Skóra licowa

Większość butów wykonanych ze skóry licowej wymaga jedynie użycia pasty o odpowiednim kolorze oraz wypolerowania ich delikatną gąbeczką. Co jakiś czas warto użyć dodatkowo lekkiego kremu w odpowiednim kolorze przeznaczonego do skóry licowej, aby buty lśniły jak nowe.

Skóra lakierowana

W tym przypadku musimy zadbać o to, aby obuwie pozostało jak najdłużej lśniące i czyste. Dlatego też w trakcie pielęgnacji warto używać sprayów czyszczących oraz nabłyszczających.

Zamsz i nubuk

Cechują się tym, że są bardzo delikatne i dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Warto wyposażyć się w specjalną szczoteczkę do zamszu oraz nubuku, a także w spray odżywczy specjalnie dostosowany do zamszu. Następnie konieczne będzie nałożenie co kilka tygodni impregnatu, dzięki któremu buty nie będą przeciekać oraz nie będą się kurzyć.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image