Dodano dnia 01.07.2019, 12:10
Podnośnik samochodowy - Wszystko co musisz wiedzieć Poradnik
Podnośnik samochodowy to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu samochodowego. Dzięki tego typu urządzeniom mechanik może podnieść samochód na określoną wysokość i przeprowadzić diagnostykę i naprawę podwozia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podnośników, które sprawdzają się w warsztatach o różnej wielkości, oferujących naprawy samochodów osobowych, jak również ciężarowych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat podnośników? Zachęcamy do lektury!

Podnośnik samochodowy

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wyróżniamy różne rodzaje rodzaje podnośników samochodowych, wśród najpopularniejszych modeli wymienić możemy:

  • - Podnośnik nożycowy ‒ dużą zaletą podnośników nożycowych jest to, że nie zajmują wiele miejsca. Płyty najazdowe podnośników nożycowych najczęściej montowane są na posadzce. Wśród podnośników nożycowych wyróżniamy podprogowe i najazdowe. Podnośniki nożycowe mają dość duży udźwig.
  • - Podnośniki kolumnowe ‒ wśród podnośników kolumnowych wyróżnić możemy podnośniki jedno-, dwu- i czterokolumnowe. W przypadku podnośnika dwukolumnowego pojazd unoszony jest za pomocą dwóch ramion regulowanych przegubowo, a koła zwisają nad krawędziami ramion. Podnośniki dwukolumnowe nie należą do najdroższych i doskonale sprawdzają się w niewielkich warsztatach.


Kolejnym rodzajem podnośników kolumnowych są podnośniki czterokolumnowe. Takie podnośniki są bardziej trwałe i wytrzymałe od dwukolumnowych. Sprawdzają się nie tylko w przypadku samochodów osobowych, ale również ciężarowych, a nawet wagonów. Podnośniki czterokolumnowe zajmują jednak dużą przestrzeń.

  • - Podnośniki stemplowe ‒ tego typu podnośniki należą do najbardziej nowoczesnych i najdroższych. W przypadku podnośników stemplowych pojazd unoszony jest za pomocą specjalnego tłoku, który umieszczony jest w specjalnej kasecie, umieszczonej w posadzce warsztatu. Kolejną zaletą podnośników stemplowych jest cicha praca.
  • - Podnośnik żaba ‒ takie podnośniki wyposażone są w dużą stabilną podstawę, są niedrogie i idealnie sprawdzają się w przydomowych garażach.


Podnośnik samochodowy ‒ na co zwrócić uwagę?


Zakup podnosnika samochodowego związany jest ze spora inwestycją. Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę?

  • - maksymalne obciążenie podnośnika
  • - szybkość unoszenia aut
  • - maksymalna wysokość podnoszenia


Podnośniki samochodowe ‒ Mbmeganarzedzia.pl


Zakup podnośnika samochodowego to dość kosztowna inwestycja, warto więc zdecydować się na model podnośnika z logo zaufanego producenta. Podpowiadamy, że podnośniki samochodowe dostępne są między innymi w ofercie hurtowni Mb MegaNarzedziapl (tutaj). Hurtownia proponuje modele czołowych producentów w konkurencyjnych cenach, a fachowcy chętnie pomagają w doborze odpowiedniego modelu.

Życzymy powodzenia!Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image