Dodano dnia 03.04.2021, 13:43
Prosta nauka języka angielskiego – czy jest możliwa?
Język angielski towarzyszy nam prawie przez cały czas. Obecny jest w naszym życiu niemal od lat dziecięcych. Uczymy się go w szkole, na studiach, często bierzemy prywatne lekcje, słyszymy w filmach, czy piosenkach, a nawet niektóre ze słówek odnajdujemy w potocznym języku polskim. Mimo stałego obcowania z tym językiem nadal wiele osób ma problem w porozumiewaniu się nim. Potocznego języka w gębie zapominamy nawet w obliczu prostych sytuacji takich jak kupno biletu, zapytanie o drogę czy zarezerwowaniu noclegu. Czy to oznacza, że nie mamy talentu do języków obcych? Nie. Problemy z porozumiewaniem się po angielsku zazwyczaj wynikają ze stosowania nieodpowiednich metod nauki.

Czy prosta nauka języka angielskiego jest możliwa?

Język angielski jest międzynarodowy. Znając go, można swobodnie podróżować niemal do każdego kraju. Przydatny jest on jednak nie tylko w trakcie zagranicznych wojaży, ale i w pracy czy podczas studiów. Nic więc dziwnego, że chcemy zgłębić jego tajniki niezwykle dokładnie. Niestety często nawet długoletnia nauka nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Ich brak nie jest jednak wynikiem braku talentu, a stosowanych metod. Wiele z nich skupia się głównie na teoretycznej nauce gramatyki. Z uczeniem się na pamięć zasad i reguł gramatycznych, a także konstrukcji czasów spotyka się każdy z nas. W praktyce, nie przynoszą one jednak żadnych efektów. Wiedza z podręczników nie mówi, kiedy i jakiego czasu użyć. Co więcej, skomplikowane reguły tylko zniechęcają do mówienia i wywołują strach przed popełnieniem błędu podczas konwersacji. Tymczasem nauka języka angielskiego (i angielskiej gramatyki) może być prosta – wystarczy, że konstrukcje czasów i ich zastosowanie będzie ciekawie zaprezentowane. Taką możliwość oferuje angielski online. Internetowe lekcje opowiedzą o budowanie czasu Past Simple, proste ćwiczenia zawarte w nagraniach pozwalają natomiast samodzielnie budować zdania w tym czasie. Skonstruowane i wypowiedziane zdania lepiej i szybciej zapadają w pamięć, a także przygotowują do mówienia po angielsku na wakacjach czy w pracy!

Nowoczesne metody nauki angielskiego

Najlepsze metody nauki angielskiego opierają się przede wszystkim na mówieniu. To na nie położony jest największy nacisk, a nie na wkuwanie słówek czy zgłębianie skomplikowanych teorii gramatycznych. Skuteczne metody nauki angielskiego skupiają się bowiem a tym, aby język przyswoić naturalnie, dokładnie jak ten pierwszy – ojczysty. Tego uczymy się, przede wszystkim mówiąc i pisząc. Praktyka jest bowiem najlepszym nauczycielem.

Metody nauki angielskiego, dzięki którym odniesiesz największy sukces to te, które zachęcą Cię do mówienia i samodzielnego tworzenia zdań, a nie tylko ich tłumaczenia. Ćwiczenia nakierowane na mówienie nie tylko szybko powiększą zasób angielskiego słownictwa, ale i pozwolą poradzić sobie z tzw. blokadą przed mówieniem, wynikającą ze strachu i poczucia braku kompetencji.

Angielski online – najlepszy sposób na szybki sukces

Języka angielskiego możemy uczyć się na wiele sposobów. Jedną z częściej wybieranych są szkoły językowe. Wybierając je - ufamy, że w grupie i z nauczycielem przyswajanie języka obcego pójdzie łatwiej. Szybko jednak okazuje się, że rezultaty są dalekie od oczekiwanych. Wynika to z tego, że w dużej i zróżnicowanej grupie trudno jest pracować swoim tempie. Nie nadążając za liderem, często chowamy się z boku i nie korzystamy z zajęć w 100%. W wielu przypadkach lekcje są też nudne i nastawione jedynie na przygotowanie do egzaminu pisemnego, a nie do praktycznego zastosowania angielskiego w codziennych sytuacjach. Rozwiązaniem tych problemów jest prosta nauka języka angielskiego oparta na nauce najważniejszych słówek i najczęściej wykorzystywanych czasów. Na ich przyswojenie poświęca się 100% treningu, który prowadzony jest bez listy słówek czy podręczników. Co ważne, wszystkie ćwiczenia wykonywane są online, czyli w Twoim indywidualnym tempie. Angielski online to też możliwość ćwiczenia, kiedy i ile chcesz. Dzięki temu, że lekcje dostępne są w formie nagrania video, możesz je wykonywać na spacerze, w czasie podróży samochodowej czy opalając się na plaży.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image