Dodano dnia 03.09.2019, 12:15
Python - jak rozwijać się w kierunku tego języka programowania?
Największym dylematem osób, które chcą nauczyć się programowania jest wybór języka, w którym chcą działać. Próbując odnaleźć odpowiedź na to pytanie ludzie najczęściej natrafiają na głos ekspertów, który mówi jasno: nieważne jaki język programowania wybierzesz, zacznij programować w jakimkolwiek, a po czasie sam odkryjesz, który najbardziej Ci odpowiada i jest najlepszy dla Ciebie. Na początku swojej drogi z programowaniem wiele ludzi zastanawia się nad Pythonem, który wydaje się atrakcyjny, w miarę prosty i ma wiele do zaoferowania. Dziś przedstawimy 5 powodów, dla których warto zacząć programować w Pythonie.

1. Prostota

Główną cechą, która wyróżnia Pythona na tle innych języków programowania jest bez wątpienia jego prostota. Język jest łatwy w nauce, a przede wszystkim bardzo intuicyjny. Składnia, czyli sposób zapisywanych poleceń jest podobna do zwrotów używanych w realnym życiu. Fakt, że polecenia są podobne do tych występujących w innych językach pozwala na szybką i łatwą przesiadkę na inne języki.

2. Szybkość nauki

Przez swoją prostą konstrukcję Python jest szybki w nauce i dostępny dla każdego, od ręki. Osoba chętna do nauki tego języka nie staje przed dylematem dotyczącym wyboru programu do programowania, tylko instaluję Pythona i może zaczynać swoją przygodę z tym językiem. Najłatwiej wgryźć się w ten język na kilkutygodniowym kursie prowadzonym metodą Bootcamp. Taki kurs Python - daje najlepsze efekty i pozwala się szybko rozwijać.

3. Wynagrodzenie

Nie oszukujmy się, osoby, które chcą zacząć programować prawdopodobnie myślą o zmianie branży. Dla wielu takich osób ważnym aspektem są finanse, które są oferowane osobom, które znają język jakim jest Python. Nie jest wielką tajemnicą, że Python to obecnie drugi najbardziej opłacany język w USA. Fakt, że język jest prosty w nauce i dość szybki do przyswojenia plus atrakcyjne warunki finansowe sprawia, że aspekt finansowy jest wielką zaletą Pythona.

4. Wydajność

Oprócz ciekawych perspektyw finansowych warto zwrócić uwagę również na wydajność. Język pozwala na pracę na tzw. Big data, czyli dużych obszarach danych, który przez ekspertów stawiane są na piedestale jeśli chodzi o przyszłość programowania. Dla pracy na dużych obszarach ważna jest wydajność i zarządzanie zasobami, a Python potrafi świetnie sobie radzić dzięki swojej konstrukcji z dużymi zasobami.

5. Zatrudnienie

Osoby, które chcą nauczyć się programować, aby się przebranżowić oprócz aspektów finansowych zwracają uwagę na wizję przyszłego zatrudnienia. Fakt, że Python posiada bardzo szerokie zastosowanie i można napisać w nim praktycznie wszystko, o czym każdy programista zamarzy sprawia, że praktycznie w każdej dziedzinie znajdzie się oferta pracy dla osoby znającej ten język. Ostatnie lata wskazują, że z roku na rok zapotrzebowanie na specjalistów rośnie.

Przechodząc do podsumowania- Python jest bardzo prostym, intuicyjnym językiem, który jest szybki do przyswojenia. Wizja przyszłej pracy wygląda bardzo dobrze, a zarobki, które oferowane są ludziom posługującym się tym językiem są atrakcyjne. Dla wielu osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w branży IT wybór Pythona będzie dobrym rozwiązaniem.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image