Dodano dnia 26.05.2017, 09:22
Skaza białkowa – przyczyny, objawy, leczenie
Skaza białkowa najczęściej pojawia się u niemowląt w wieku 2-3 miesięcy. Jest to alergia na białka mleka krowiego. Dzieci nią objęte powinny przejść na dietę eliminacyjną. Wtedy po kilku tygodniach można zauważyć wyraźną poprawę. Ból brzuszka mija, dziecko staje się spokojniejsze i mniej nerwowe, a wypryski skórne powoli zanikają.

Główne objawy skazy białkowej: ból brzucha, czerwone krostki na skórze, podenerwowanie, płaczliwość, nadpobudliwość

Rodzice dzieci, u których podejrzewa się skazę białkową powinni udać się do pediatry. Tylko specjalista jest w stanie określić czy w danym przypadku rzeczywiście mamy do czynienia ze skazą. Niektóre objawy alergii na białko mleka krowiego mogą tak naprawdę świadczyć o innej chorobie.

Gdy alergia zostanie zdiagnozowana, to głównym zaleceniem lekarza będzie na pewno zmiana diety i zmiana kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzieci karmione mlekiem sztucznym powinny od teraz przyjmować specjalne mleko pozbawione alergenów, a w przypadku niemowląt karmionych piersią ich matka powinna wykluczyć ze swojej diety produkty z białkami mleka krowiego (np. sery, jogurty, mleko, kefiry).

Jakich kosmetyków należy używać w przypadku dzieci ze skazą białkową?

Jak już zostało wyżej wspomniane, niemowlęta ze skazą białkową mają wyjątkowo wrażliwą skórę. Na ich ciele pojawiają się czerwone wypryski, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również swędzą. Taka skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Zachęcamy wszystkich rodziców maluszków ze skazą białkową, aby odwiedzili stronę internetową www.latopic.pl, gdzie znajdują się informacje na temat zalecanych w tym przypadku preparatów marki Latopic. Takie kosmetyki przede wszystkim są w pełni bezpieczne dla skóry dziecka, ponieważ nie nasilają zmian dermatologicznych. Działają również kojąco, dzięki czemu ograniczają ilość wyprysków, zapobiegają powstawaniu nowych oraz wspomagają leczenie tych, które pojawiły się już jakiś czas temu. Dzieci pielęgnowane specjalnymi kosmetykami są też zdecydowanie bardziej spokojniejsze, ponieważ o wiele lepiej się czują.


Artykuł Partnera