Dodano dnia 22.11.2019, 10:00
Strzyżenie psów-dlaczego trzeba pielęgnować nasze pupile?
Pielęgnacja psów wiąże się nie tylko z karmieniem, wyprowadzaniem na spacer czy kąpaniem, ale także ze strzyżeniem ich sierści lub włosia, co jest pożyteczne i przyciąga wzrok przechodniów

Opowie o tym poniższy artykuł, który poświęcony jest pięknie naszych psów. Odwiedzając stronę www.vetpassion.pl możesz dowiedzieć się więcej na każdy temat dotyczący psów i kotów.

Zalety strzyżenia psów

Pierwszą niebywałą zaletą strzyżenia psów jest przede wszystkim estetyka ich wyglądu. Podobnie jak człowiek, który nie dba o swoje włosy, tak jak i pies, który nie był nigdy strzyżony, wygląda po prostu niekorzystnie. Dotyczy to głównie ras z długim i odrastającym włosiem i sierścią.

Długa sierść nie tylko kołtuni się np: za uszami czy w okolicach ogona, ale także przysparza niezbyt atrakcyjnego wyglądu zwierzęciu.

Po drugie długa sierść jest całkiem zbędna latem, a wręcz niekorzystnie działa na pupila dodatkowo go grzejąc. Jest niewygodna i niepraktyczna.

Po trzecie strzyżenie psa latem jest praktyczne również dla właściciela, gdyż zaoszczędzić sobie można stresu związanego z gubieniem sierści. Ponadto łatwiej jest psa uczesać i wykąpać. O zaletach strzyżenia psów możesz przeczytać więcej tu: http://www.vetpassion.pl/strzyzenie-psow/ .

Pielęgnacja to nie tylko strzyżenie

Za słowem pielęgnacja psów rozumiemy nie tylko strzyżenie, ale cały proces pielęgnacyjny odbywający się w salonie pielęgnacji psów. Zapisując psa na taką pielęgnację możesz poprosić również o jego umycie specjalnymi szamponami dla zwierząt, wysuszenie i uczesanie.

Moment mycia i strzyżenia psa jest również dobry, aby zadbać o jego pazury, oczy i uszy. Nie każdy właściciel jest w stanie sam wykonać te czynności.

Proces pielęgnacji psów pozwoli na utrzymanie twojego pupila w czystości i komforcie życia. Dodatkowo zaoszczędzisz czas na jego pielęgnację w domu.

Jak przygotować psa do pielęgnacji i jak wygląda pielęgnacja psa?

Po pierwsze najważniejszy jest wybór odpowiedniego salonu pielęgnacji zwierząt. Ważne jest, aby ich sprzęt dostosowany był do wielkości zwierzęcia, żeby pracujące tam osoby były wykwalifikowane, a pielęgnacja trwała w miłej i bezpiecznej atmosferze zarówno dla zwierzęcia jak i właściciela.

Po wyborze salonu oraz po ustaleniu terminu należy tylko czekać na wizytę. Jeżeli właściciel salonu wyrazi taką zgodę powinieneś wybrać się z psem kilka dni wcześniej na miejsce, aby poznał zapachy i przyzwyczaił się do otoczenia. Jest to ważne, gdyż jest większe prawdopodobieństwo, że wizyta przebiegnie bez stresu.

W dniu umówionej wizyty kiedy dotrzecie do salonu, bądź cierpliwa i wyrozumiała. Daj swojemu pupilowi przyzwyczaić się do dźwięku suszarki czy maszynki do golenia.

Razem z psim fryzjerem uzgodnicie docelowy wygląd czworonoga oraz określicie zakres usług. Fryzjer może obcinać psa maszynką lub nożyczkami. Zależy to od rodzaju sierści psa i docelowej długości włosa.

Pierwsza zazwyczaj jest kąpiel, a następnie przechodzi się do suszenia i obcinania. Na koniec fryzjer wyczyści uszy, oczy oraz obetnie pazury.

Ile zapłacę za wizytę u psiego fryzjera?

Ceny za pielęgnację psa wahają się od 50 do 500 złotych. Wynika to z faktu wielkości miasta, wymagań właściciela, renomy zakładu oraz ilości wykonanych zabiegów z zakresu pielęgnacji.

Warto jest zastanowić się na czym nam najbardziej zależy oraz jakie czynności nie spowodują stresu u naszego psa. Warto zatem najpierw poznać ofertę zakładu, porównać ją z innymi oraz zaznajomić się z kwalifikacjami personelu.

Bezpieczna atmosfera jest ważna, gdyż nie zostawi nieprzyjemnych wspomnień u naszych psów i z każdą kolejną wizytą twój pies będzie chodził chętnie i z dobrym humorem.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image