Dodano dnia 22.02.2021, 07:44
Studia podyplomowe online - czy to możliwe?
Obecnie rynek pracy jest niezwykle wymagający. Nawet posiadając gruntowne wykształcenie nie możemy być pewni, że uda nam się zdobyć i utrzymać wymarzoną pracę. Musimy być więc elastyczni, ciągle poszerzając swoje kwalifikacje i zdobywając nowe umiejętności. Dlatego studia podyplomowe cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród tych osób, które dopiero co ukończyły studia, jak i tych pracujących zawodowo od jakiegoś czasu. Wiele z tych osób zastanawia się w tym przypadku nad tym, czy studia podyplomowe online to dobre rozwiązanie.

Na czym polega e-learning?

Studia podyplomowe online (poznaj Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku) opierają się na zasadach e-learningu, czyli nauce przez internet poprzez specjalne platformy przygotowane do tego celu. Każdy ze studentów zakłada sobie na nich osobiste konto, na którym po zalogowaniu się znajduje wszystkie niezbędne do nauki materiały. Mają one zazwyczaj formę filmików, prezentacji multimedialnych, plików audio lub artykułów, z którymi należy się zapoznać. To kiedy to zrobimy zależy wyłącznie od nas, gdyż są one dostępne praktycznie cały czas. Skorzystanie z takich materiałów pozwala zdobyć niezbędną do zdania egzaminów wiedzę, ale podobnie jak w przypadku studiów tradycyjnych zapoznawanie się z nimi nie jest obowiązkowe. To student decyduje o tym, czy chce opanować wymagany materiał i tym samym przygotować się do wszelkiego rodzaju testów.

Jak wyglądają egzaminy?

Każda uczelnia, ale również każdy z wykładowców może mieć swój sposób na testowanie wiedzy osób, które decydują się na studia podyplomowe online. W wielu przypadkach zaliczenia z poszczególnych części przerabianego materiału mają formę testów wielokrotnego wyboru wypełnianych w zaciszu domowych. Testy te mogą się odbywać o jednej, wyznaczonej przez wykładowcę porze lub w dowolnym terminie, gdy student przerobi już materiał i stwierdzi, że jest gotowy uzyskać zaliczenie.

Pomimo, iż studia podyplomowe tego typu mają formę e-learningu, studenci muszą zazwyczaj odbywać kilka zjazdów, czy spotkań z wykładowcami na terenie konkretnej uczelni. W ich trakcie mogą skonsultować z wykładowcami kwestie, które są dla nich niejasne, uzupełnić swoją wiedzę lub ewentualnie przedstawić swoje prace zaliczeniowe. Co więcej, podczas zjazdów na uczelni studenci bardzo często piszą egzaminy, na przykład na zakończenie semestru lub całego roku akademickiego. W związku z tym, pojawienie się na takim zjeździe jest obowiązkowe dla każdego studenta online. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy decydować się na skorzystanie z oferty tego typu studiów.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image