Dodano dnia 30.11.2017, 11:31
Święta pachną czekoladkami
Kiedy Boże Narodzenie zbliża się szybkimi krokami, świat wokół pogrąża się w szaleństwie. W ruch idą przepisy na tradycyjne wypieki, ze strychów zdejmowane są ozdoby świąteczne, a strój świętego Mikołaja poddawany jest wnikliwemu przeglądowi, czy przypadkiem przez rok nie naruszyły go łakome mole. Jednak to prezenty pod choinkę wzbudzają najwięcej emocji zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Gdyby przeprowadzić ankietę o najbliższe sercu skojarzenie ze świętami, odpowiedzi byłyby przeróżne. Jeden opowiadałby o woni zielonego igliwia, przyniesionego do domu. Innemu święta kojarzą się z piernikiem, przygotowywanym na wiele dni przed Gwiazdką. Każdy jednak zgodnie przyzna, że bez czekoladowych upominków, wyjmowanych z wypiekami na twarzy z pudeł z prezentami, święta nie miałyby swojego uroku. Dlatego szukając dla najbliższej osoby trafionego prezentu pod choinkę postaw na pewnik - czekoladę.

Czekoladowe układanki dla najmłodszych

Nie ma dziecka, które nie ucieszyłoby się z nowych klocków czy puzzli. Ponieważ tradycyjne zabawki często szybko lądują w kącie, warto najmłodszym podarować coś, co po skończonej zabawie będzie można ze smakiem schrupać. Puzzle czekoladowy Dinozaur lub czekoladowy Renifer to czekoladki, które można składać w gotowe do zabawy figurki zwierząt.

Układanka z czekolady to niezbędnik dla małych konstruktorów. Może w przyszłości zostaną budowniczymi skomplikowanych budowli, teraz jednak pozwólmy im cieszyć się czekoladową słodyczą połączoną ze świetną zabawą.

Miłośnik wyścigów z pewnością nie będzie mógł oderwać się od czekolady z motywem samochodu rajdowego.

Dla starszych dzieci idealne będą prezenty pod choinkę w formie czekoladowych gier. Do gry w czekoladowe warcaby czy kółko i krzyżyk z pewnością dadzą się namówić także dorośli

Ozdoby świąteczne z czekolady

Pojawienie się pierwszej gwiazdki to znak, że wkrótce przez komin wskoczy Święty Mikołaj i przyniesie naszym najbliższym prezenty pod choinkę. Sanie z reniferami nie są już ulubionym sposobem na przemieszczanie się naszego gościa, gdyż raz po raz renifery gubiły podkowy. Święty Mikołaj próbował być przygotowany na tego typu kłopoty i zawsze w worku z prezentami pod choinkę miał czekoladowe podkowy Szczęśliwych świąt, ale w końcu przerzucił się na szybsze środki transportu i od dawna podróżuje Świąteczną kolejką z czekolady. Czasami jakaś tajemnicza siła sprawia, że doczepione do niej wagoniki znikają w buziach dzieci.

Kiedy z nieba zacznie padać śnieg, podarujmy najbliższym Świąteczną śnieżynkę z czekolady i zaprośmy do wspólnego strojenia choinki. Gdy ta będzie już piękna i błyszcząca, w podziękowaniu za pomoc warto obdarować pomocników czekoladową choinką ozdabianą kolorowymi drażetkami, a te magiczne świąteczne chwile utrwalmy za pomocą aparatu fotograficznego. Aparat oczywiście z mlecznej czekolady!

Czekoladowa elegancja

Na myśl o pralinach czekoladowych każdemu cieknie ślinka. Praliny to prezent pod choinkę kojarzony z dobrym smakiem, dlatego można podarować je tym, którzy cenią sobie elegancję. Zamknięte w bombonierkach i szkatułkach precyzyjnie ozdobione czekoladki z różnymi smakami nadzienia skuszą każdego.

Dla miłośnika pierogów warto kupić niezwykły łakoć idealny na świąteczną ucztę- czekoladowe pierogi z białej oraz mlecznej czekolady. Nawet osoba na diecie nie będzie w stanie oprzeć się takiemu prezentowi znalezionemu pod choinką!

Pasja do… czekolady

A co dla pasjonatów majsterkowania? Dla nich idealnym prezentem pod choinkę będą zestawy czekoladowych narzędzi. Obcęgi, młotki, śrubokręty - co prawda nie da się za ich pomocą złożyć szafy, ale za to jak smakują.

Elegantka nie oprze się zestawowi Czekoladowa dama. Znajdzie w nim wszystko, co dama powinna mieć w swojej torebce - rozpływające się w ustach okulary przeciwsłoneczne, które chociaż nie zawierają filtra chroniącego przed promieniowaniem UV, to spodobają się każdej kobiecie. Jednak hitem tego zestawu jest szminka do ust stworzona oczywiście z czekolady.

Raj dla czekoladoholików

Jeśli komuś zamarzą się odwiedziny w krainie opływającej w czekoladowe prezenty pod choinkę, powinien wpisać w terminarz przedświątecznych przygotowań wizytę w ChocoRepublice. Czekoladowe prezenty na Boże Narodzenie to zawsze trafiony zakup, który nie tylko przywoła na twarze najbliższych uśmiech, ale zapewni też niepowtarzalną atmosferę o smaku najwyższej jakości czekolady.

Artykuł Partnera