Dodano dnia 09.06.2021, 21:28
Szafa dla dziecka – jaka będzie najlepsza?
Aranżacja pokoju musi spełniać potrzeby dziecka, aby dobrze się w nim czuło, ale trzeba pamiętać również o jej funkcjonalnej stronie. Istotną rolę odgrywają meble. W pokoju starszej pociechy oprócz łóżka i stoliczka albo biurka powinna znajdować się również szafa. Jak ją wybrać, aby pasowała do charakteru pomieszczenia i dobrze służyła dziecku?

Dlaczego szafa w pokoju dziecka jest potrzebna?

Gdy w domu pojawia się niemowlę, najwygodniejsze wyposażenie pokoju stanowi komoda. W późniejszym czasie potrzebna jest szafa dla dziecka. Kilkulatki stopniowo stają się samodzielne i warto je w tym wspierać również poprzez wybór odpowiedniego umeblowania. Dzięki szafie po wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy można szybko sięgnąć. Dzieci szybciej uczą się odpowiedzialności, gdy samodzielnie wyjmują ubrania z szafy. Można schować w niej nie tylko ubrania, ale również obuwie i rzadko używane zabawki lub inne przedmioty. Przy wyborze zwróć uwagę na system półek oraz wieszaków, aby dziecko w bezpieczny i wygodny sposób korzystało z szafy.

Z jakiego materiału powinna być wykonana szafa dziecięca?

Materiał, z jakiego wykonana jest szafa, stanowi ważne kryterium jej wyboru. Wszystkie szafy dla dzieci muszą spełniać określone normy europejskie, ale poszczególne modele różnią się trwałością. Solidnym i wytrzymałym materiałem jest przede wszystkim drewno. Jest to również materiał plastyczny, który można rzeźbić i przycinać na różne sposoby, a to oznacza, że dostępne są różnorodne warianty szaf, które można dopasować do każdego stylu wnętrza i potrzeb dzieci. Na dodatek drewniana szafa jest pozbawiona toksycznych substancji. Nie zawiera szkodliwych związków chemicznych, które mogą znajdować się w tworzywach sztucznych.

Najlepszą opcję dla alergików stanowią szafy z drewna sosnowego, które charakteryzują się właściwościami antystatycznymi. Kurz nie osadza się na nich szybko, dzięki czemu nie powstaje środowisko przyjazne roztoczom, które odpowiadają za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Wykonane z drewna lub płyt MDF szafy dla dziecka stanowią najlepsze rozwiązanie.

Jakie wymiary szafy dla dziecka są odpowiednie?

Przede wszystkim szafa dla dzieci powinna być dostosowana do metrażu i rozkładu pokoju. Powinna być pojemna, ale nie może przytłaczać wnętrza. Równocześnie nie może być zbyt mała, ponieważ wtedy nie zmieszczą się wszystkie rzeczy pociechy. Klasyczna dwudrzwiowa

szafa dziecięca jest często najlepszym rozwiązaniem, ale w dużym pokoju lepiej może sprawdzić się trzydrzwiowa. Jeżeli pokój zamieszkuje dwoje dzieci, wówczas konieczny będzie model o większej pojemności. Rozmaite warianty znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/. Z łatwością dopasujesz ją do aranżacji pokoju pod względem wymiarów i stylu.

Jaka kolorystyka szafy jest najlepsza?

Naturalna drewniana szafa dla dziecka, pokryta jedynie bezbarwnym lakierem, to doskonała propozycja, która pasuje do różnych wnętrz. W pokoju dziecięcym zawsze sprawdza się jasna kolorystyka. Biel i wszelkie pastele są mile widziane. Najlepiej zdecydować się na meble pokryte ekologiczną farbą wodną, która nie zawiera substancji alergizujących.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image