Dodano dnia 13.10.2021, 19:03
Szary w aranżacji mieszkania – dobierz z nami kolory do wystroju wnętrza
Jakie kolory pasują do szarego? Szarość to jeden z kolorów, który od pewnego czasu utrzymuje się na czele wnętrzarskich trendów. Jak dobrać do niego pozostałe kolory? Do jakiego stylu szary będzie najlepiej pasować? Szary ma wiele twarzy, a każda z nich wymaga innej oprawy. Począwszy od bieli z odcieniem szarości, przez ciepły popielaty i chłodny grafitowy aż do najciemniejszego z odcieni szarości antracytu, każda z szarości ma inny charakter i inaczej komponuje się z całością.

Styl skandynawski

Biel z domieszką szarości to idealny kolor do dekorowania wnętrz w stylu skandynawskim. Farby w bieli przełamanej szarością doskonale nadają się do pomalowania ścian, które będą stanowiły idealne tło dla mebli i dodatków w kolorach charakterystycznych dla stylu skandynawskiego: biel, szarość czy kolory drewna. Na tle bieli z odcieniem szarości doskonale prezentować się będą dodatki w skandynawskim stylu: kosze z plecionki, naczynia i wazony z gliny czy ceramiki, lampy w oprawach drewnianych, kilimy w barwach bieli czy ecru. We wnętrzach w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się także połączenia elementów w różnych odcieniach szarości – od bieli z szarym aż po antracyt.

Styl minimalistyczny

Odcienie szarości kojarzące się z kolorem betonu bardzo dobrze sprawdzą się w przestrzeniach w stylu minimalistycznym i/lub współczesnym. Wybierzmy meble o prostych formach, z metalu lub tworzyw sztucznych, np. w jaśniejszych o kilka tonów odcieniach szarości lub w modnych kolorach pastelowych: kremowym, różu czy błękicie. Wybierając kolory pasujące do szarego warto pamiętać, że kolor ten nie jest neutralny i nie ze wszystkimi kolorami będzie dobrze wyglądać – mowa tu m.in. o kolorze czerwonym, czy o kolorach jaskrawych, takich jak pomarańczowy czy turkusowy. Szarość możemy jednak z powodzeniem łączyć z różnymi kolorami na zasadzie kontrastu – począwszy od ecru, przez beż, brąz, błękit, zieleń, purpurę i róż, pod warunkiem, że starannie dobierzemy ich odcienie.

Styl industrialny

Szarość we wszystkich odcieniach, łącznie z najciemniejszym antracytem to kolor wspaniale nadający się do wnętrz w stylu industrialnym. To styl odznaczający się ascetycznością i surowością. Charakterystycznymi dla niego materiałami są metal i beton – surowce, z którymi perfekcyjnie komponują się dodatki w kolorach takich jak czerń, biel i wszystkie odcienie szarości. Urządzając wnętrze w stylu loftowym zadbajmy o detale: spatynowane elementy przemysłowe, belki, słupy i lampy w metalowych oprawach. Na ścianie możemy zostawić surową cegłę z widocznymi nieregularnościami, przebarwieniami i ubytkami. Pomieszczenia w stylu industrialnym muszą być przestronne – tylko w takich dobrze prezentują się większe powierzchnie w ciemnoszarym kolorze. W pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze mogą przytłaczać i optycznie zmniejszać pomieszczenie.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image